Tvůrci Rodu draka zajímavě vysvětlili, proč Daemon ve čtvrté epizodě náhle utekl od Rhaenyry

Daemon svedl Rhaenyru, ale když byl v nejlepším, náhle vzal nohy na ramena. Proč?
Daemon svádí Rhaenyru v seriálu Rod draka
Daemon svádí Rhaenyru v seriálu Rod draka
HBO

reklama

V čtvrtém dílu Rodu draka se Daemon vrátil do Králova přístaviště a brzy jsme zjistili proč. Rozhodl se totiž vyrazit se svou neteří Rhaenyrou do podhradí a tam ji svést. Sám byl možná překvapen, jak snadné to pro něho bylo, a když už byl v nejlepším, náhle se od ní odtrhnul a utekl. Mnoho diváků se jistě ptalo proč – obzvlášť v seriálu, kde nejsou milostné pletky v rámci rodiny ničím neobvyklým.

S vysvětlením scény přišli ve speciálním rozboru epizody sami tvůrci, přičemž hned zpočátku potvrdili, že hlavní Daemonovou motivací samozřejmě bylo, aby při tom byl s princeznou viděn a informace se donesla k jejímu otci, králi Viserysovi. Proto taky Rhaenyru zavedl do bordelu plného lidí a postaral se, aby byli oba svlečeni ze svého přestrojení.

Jenže proč nakonec couvl a nezbavil Rhaenyru panenství, čímž by významně poškodil její čest, tak důležitou pro její sňatek a roli královny? Tvůrci nabídli dvě zajímavé perspektivy. „Závan impotence v podstatě pramenil z jeho náhlého uvědomění, že to, co dělá, prostě není správné,“ popsal showrunner seriálu Miguel Sapochnik. Podobným způsobem scénu jistě vnímala i velká část diváků, která chce v Daemonovi vidět to lepší.

Jinou perspektivu však nabídla režisérka epizody Clare Kilner. Je odvozená od skutečnosti, že jsme už dříve viděli Daemona zvadnout při sexu s Mysariou, když cítil nejistotu, že bude nahrazen coby dědic Železného trůnu.

„Myslí si, že je to pro ni šokující, ale ona nejenže není šokovaná, ona je tím vzrušená. A když se to stane, najednou ztrácí půdu pod nohama. V podstatě nezvládá pocit, že není tím, kdo ovládá situaci a má ji pod kontrolou. Prostě je tu najednou mladá žena, co chce sex stejně jako mladí muži,“ řekla Kilner a zkomplikovala tak přímočaré vnímání situace, které se v Rodu draka nakonec obvykle ukáže jako mylné...

Jak jste vnímali náhlý Daemonův útěk vy?

Zdroj: Winter Is Coming

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!