Velký problém v zákulisí Rodu draka: Druhou sérii ovlivní kauza, v níž figuruje manželka důležitého tvůrce

V zákulisí prequelu Hry o trůny se odehrávaly věci, které dost narušují jeho líbivou fasádu.
Rod draka
Rod draka
HBO

reklama

Seriálový prequel Hry od trůny s názvem Rod draka byl jedním z nejsledovanějších a taky nejlépe přijatých počinů uplynulého roku. Leckoho tudíž překvapilo, když jeho showrunner a naprosto ústřední postava určující styl seriálu Miguel Sapochnik oznámil, že hned po první sezoně končí.

Jak jsme dříve informovali, oficiálním důvodem jeho náhlého odchodu byla únava z mmohaletých příprav i náročné produkce, a tedy i tvůrčí vyhoření. Jenže podle čerstvých informací hollywoodského zpravodaje Puck byly za odchodem zejména spory ohledně herečky Alexis Raben, která v seriálu ztvárňuje Talyu, služebnou královny Alicent Hightower.

Tato herečka je totiž zároveň Sapochnikovou manželkou (viz společné foto). Právě proto přišel Sapochnik s dost absurdním požadavkem, aby se pro druhou sezonu seriálu Alexis Raben přidala k němu a Ryanovi Condalovi jako třetí showrunnerka. Vedení HBO však tuto variantu zamítlo s argumentem, že pro tak významnou pozici nemá žádnou kvalifikaci ani předchozí zkušenosti.

Sapochnik si však údajně trval na svém a vyjednávání se vyhrotilo do takových emocí, že si vedení muselo zavolat profesionálního prostředníka, aby pomohl situaci uklidnit. To se úplně nepovedlo, jelikož se Sapochnik nakonec rozhodl pro odchod, i když s příslibem, že by se do budoucna mohl vrátit.

Jak už je známo, showrunnerem pro druhou sezonu zůstal Ryan Condal. Bude mu však nově pomáhat Alan Taylor, který je veteránem Hry o trůny, ale natočil třeba i dvojku Thora, gangsterku Všichni svatí mafie nebo sci-fi Terminator Genisys.

Zdroj: AV Club

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!