Autor Zaklínače konečně prozradil, jak se mu líbí seriálová adaptace s Henrym Cavillem

Andrzej Sapkowski prolomil mlčení ohledně nové televizní adaptace své slavné knižní ságy.
Henry Cavill v seriálu Zaklínač
Henry Cavill v seriálu Zaklínač
Netflix

reklama

Duchovní otec Zaklínače konečně řekl, co si myslí o aktuálním seriálovém zpracování s Henry Cavillem v hlavní roli Geralta z Rivie. Pokud čekáte nějaké obsáhlé vyjádření, budete jistě zklamaní, protože je evidentní, že Andrzej Sapkowski musel podepsat smlouvu o zřeknutí se všech mediálních komentářů.

Při návštěvě mezinárodního knižního veletrhu v hlavním tchajwanském městě Tchaj-pej však Sapkowski nechtěl zklamat během veřejné debaty fanouška, který se ho zeptal, jak seriál vnímá. „Viděl jsem lepší, viděl jsem horší,“ odvětil suše a vyhýbavě, což nezní jako nadšené hodnocení projektu, u kterého vystupuje jako konzultant.

Už delší dobu se proslýchá, že tvůrčí tým seriálu naprosto ignoruje autorovy námitky a negativně reagoval taky na stížnosti Henryho Cavilla, že nerespektuje pojetí knížek a slavného videoherního zpracování z dílny polského studia CD Projekt RED. Cavill proto nedávno oznámil, že odchází a v roli Geralta ho počínaje čtvrtou sérií nahradí Liam Hemsworth.

Pozitivní zprávou pro fanoušky Zaklínače je však jiné Sapkowského vyjádření. Řekl totiž, že má v plánu ságu rozšířit o další knihy, které však nebudou navazovat na Paní jezera. „Příběh je kompletní, sága byla uzavřena. Takže pokud napíšu něco ze světa Zaklínače, což mám určitě v plánu, byl by to pravděpodobně prequel nebo nějaká odbočka. Ne však pokračování,“ vysvětlil slavný spisovatel.

Zdroj: Comic Book Movie

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!