Krátký film Simpsonovi: Maggie zasahuje je pořád super

Pusťte si klasickou simpsonovskou grotesku, která to kdysi dotáhla až k nominaci na Oscara.
Simpsonovi: Maggie zasahuje
Simpsonovi: Maggie zasahuje
FOX

reklama

Už v pondělí 4. února přinese Prima COOL nejnovější epizody Simpsonových (30. série) a Teorie velkého třesku (12. série). Pokud jste ale i vy nedočkaví, můžete si zatím zkrátit čekání a vychutnat si kraťas s Maggie.

Krátký film s názvem Simpsonovi: Maggie zasahuje byl v roce 2012 uveden v kinech v USA jako předkrm před snímkem Doba ledová 4: Země v pohybu. Jedná se o první krátkometrážní animovaný snímek společnosti FOX, který byl natočen podle televizního seriálu, navíc ve formátu 3D. Přestože byl nominován na Oscara v kategorii krátkých animovaných filmů a kritici se nechali slyšet, že byl lepší než samotná Doba Ledová 4, povědomí o něm bylo v Evropě takřka nulové. Tvůrci se tudíž rozhodli, že toto dílo chtějí šířit mezi fanoušky žluté rodinky, a tak je tento snímek (pod původním názvem The Longest Daycare) oficiálně dostupný na YouTube.

V tomto kraťasu nejsou žádné dialogy, ve filmu neuslyšíte ani jedno slovo, pouze hlášku Pšššt před začátkem filmu. Hlavním a zároveň jediným komunikačním prostředkem malé Maggie je její již typický zvuk dudlíku, takže je tento snímek srozumitelný i bez překladu a tvůrci doufají, že si ho zamilují i lidé mimo USA.

Příběh pojednává o tom, jak se Maggie Simpsonová na den ocitne ve školce Ayn Rand Daycare Center, kde jí po řadě pochybných testů odloží do oddělení pro průměrně inteligentní. Místnost s názvem „Nothing special“ je pro Maggie utrpením. Je v ní jen pár mizerných hraček, které jsou navíc okousané od ostatních dětí, a hlavně se v ní nachází zlý Gerald. Maggie, která marně touží patřit do skupinky nadaných dětí, jejichž zázemí je plné stimulujících hraček, hudební výchovy a speciálních doplňků, naplní své poslání i tady. Před miminem Geraldem, který likviduje všechny motýly v okolí, ochraňuje osamělou kuklu, s níž naváže velice intenzivní vztah… Podaří se jí kuklu zachránit, aby se z ní mohl vylíhnout motýl?

Na konci filmu se objeví upozornění, že během natáčení nebylo ublíženo žádným motýlům.

Premiérová 30. série Simpsonových běží na Prima COOL každé pondělí ve 20.15. Všechno důležité se o ní dozvíte v našem speciálu!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama