Kolik let je Marge? Nový díl Simpsonových radikálně přepisuje historii seriálu

Seriál o žluté rodince ze Springfieldu nabídne nečekaný pohled do minulosti Marge Simpsonové.
Simpsonovi
Simpsonovi
20th Century Fox

reklama

Tvůrci Simpsonových začali odhalovat podrobnosti o chystané 33. sérii oblíbeného seriálu. V zámoří odstartuje 26. září dílem názvem The Star of the Backstage, který bude dle slov výkonného producenta Matta Selmana „nejvíce muzikálovým dílem v historii seriálu a budou v něm od začátku do konce nově napsané písničky ve stylu broadwayských muzikálů“.

Selman v rozhovoru pro magazín Entertainment Weekly prozradil také základní kostru příběhu, čímž fanouškům totálně zamotal hlavu. „Marge má úžasné vzpomínky, jak byla na střední škole asistentkou režie muzikálu s názvem Y2K: The Millennium Bug a rozhodne se, že dá dohromady původní obsazení a odehrají ho znovu po dvaceti letech,“ vysvětlil Selman.

Fanoušci si hned všimli, že se muzikál o známém fenoménu Y2K – tedy problému elektroniky se změnou data do nového tisíciletí – musel odehrát někdy kolem roku 2000, což by znamenalo, že tehdy musela být Marge na střední škole.

V mnoha předchozích dílech seriálu ale bylo ukázáno, že se Marge s Homerem seznámili na střední v sedmdesátých letech. A třeba v 19. dílu čtvrté série je dokonce jasné, že z ní vyšli v roce 1974.

Fanoušci mají zafixované, že Homer a Marge byli na střední škole v sedmdesátých letech
Autor: 20th Century Fox Fanoušci mají zafixované, že Homer a Marge byli na střední škole v sedmdesátých letech

Jelikož jsou Marge s Homerem vrstevníci, došlo by tak dle nové časové linky k šíleným paradoxům – například Homer by byl mladší než jeho syn Bart. Jenže věk Simpsonových prostě konkrétně spočítat nelze.

Podle výše zmíněné časové linky je Marge 29 let, což by zhruba sedělo k začátku seriálu na konci osmdesátých let, ale vůbec to neladí se současností a s rokem 2021. Když vygooglíte věk Simpsonových, vyjede vám u Marge 36 let, u Homera 39 let a třeba u Barta 10 let. Jde o čísla, která jsou však odvozena z jedné konkrétní časové linky, již samozřejmě několik dalších popírá.

Zmatených reakcí fanoušků si všiml sám Selman a všechno vysvětlil: „Pozor, strážcové kontinuity! Simpsonovi hravě upravují časovou linku, což umožňuje, aby byl Homer v devadesátkách teenagerem. Seriál má už 32 let a jeho postavy nestárnou, takže jeho kánon musí být ohebný, rozporný a ujetý. Neznamená to však, že se předchozí milované klasické díly s návratem do minulosti nestaly.“

Selman také prozradil, že pěveckým hlasem Marge v muzikálovém dílu bude populární herečka a zpěvačka Kristen Bell.

Co říkáte na hravý přístup k životnímu příběhu hlavních postav v seriálu?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama