Smrt si nevybírá: 7 památných postav ze Simpsonových, které už stihly zemřít

I ve Springfieldu občas dojde na funus.
Simpsonovi
Simpsonovi
FOX

reklama

Jednou z nejkrásnějších věcí na Simpsonových je jistota, že ať si zapnete jakýkoliv díl z tří dekád jejich existence, najdete v něm stále stejné hlavní i vedlejší postavy. Jenže i tato vpravdě švýcarská spolehlivost je čas od času narušena nečekaným úmrtím, a ne vždy odcházejí na věčnost pouze epizodní postavičky. Zavzpomínali jsme na sedm památných tváří, trvalejších i epizodních, jejichž odchod na věčnost nás zasáhl u srdéčka.

Maude Flandersová

Příčina smrti: Pád z výšky po zásahu tričkometem

Prvním velkým skonem Simpsonů byl odchod Nedovy manželky Maude, na nějž došlo primárně z vůle scenáristů již dávno v 11. řadě seriálu. Díky tomu se Maude čas od času může objevit alespoň skrze Nedovy vypečené sny nebo čarodějnické díly.

Maude Flandersová
Autor: Fox Broadcasting Company Maude Flandersová

Tlustý Tony

Příčina smrti: Infarkt

Zhýralý jídelníček a stresující životní styl mafiánského bosse nakonec Tlustého Tonyho stál před pěti lety život. V seriálu byste si toho ale možná nevšimli – Tonyho totiž promptně nahradil jeho bratranec, který se rychle vypapkal do identického vzhledu...

Tlustý Tony
Autor: Fox Broadcasting Company Tlustý Tony

Mona Simpsonová

Příčina smrti: Stáří

Homerova maminka a Abeova manželka namluvená hlasem Glenn Close se v Simpsonových objevovala jak v Homieho vzpomínkách, tak i v přítomném čase. I když na její úmrtí došlo už v 19. řadě (rok 2008), stále se čas od času znovu ukáže skrze flashback.

Mona Simpsonová
Autor: Fox Broadcasting Company Mona Simpsonová

Frank Grimes

Příčina smrti: Zásah vysokým napětím

Jednoepizodní kouzelná postava Homerovy Nemesis je naším favoritem i roky po svém odchodu. Pilný pracant Frank sice pod tíhou Homerovy inkompetence zešílel a zemřel, jak však praví klasik, je lepší se usmažit elektrickým proudem, nežli pomalu vyhasínat!

Frank Grimes
Autor: Fox Broadcasting Company Frank Grimes

Dr. Marvin Monroe

Příčina smrti: Nezemřel?

Vsadíme se, že na springfieldského psychologa Marvina Monroea jste už docela zapomněli, což? Ze seriálu odešel už během pradávné 7. řady, protože jeho dabérovi Harrymu Shearerovi nedělalo mluvení Marvina dobře na hlasivky.

Marvin je přitom v našem seznamu výjimkou z pravidla – ačkoliv ho seriál doslova pohřbil a byl oficiálně prohlášen za mrtvého, nakonec se dočkal retrospektivního oživení, když se v 15. řadě na jediný díl vrátil s vysvětlením "byl jsem hodně nemocný". Od té doby však opět zmizel. Tak třeba se Marvin jednou uzdraví o fous více.

Dr. Marvin Monroe
Autor: Fox Broadcasting Company Dr. Marvin Monroe

Edna Krabappel

Příčina smrti: Neznámá

Poslední velký odchod se udál nedávno během 25. řady. Věčná učitelka Edna Krabappel-Flandersová ze seriálu zmizela kvůli tragické smrti své sedmdesátileté dabérky Marcie Wallace. Z úcty k ní i pro nedostatek materiálu na smrt postavy došlo mimo samotné epizody.

Edna Krabappel
Autor: Fox Broadcasting Company Edna Krabappel

Ráček

Příčina smrti: Teplá koupel

Konec však završíme mimo člověčí postavy. V tradici Homerovy lásky ke zvířatům, které obvykle konzumuje (viz také Spidervepř), byl Ráček jednodílovým zázrakem, který prostě musel odejít, protože jinak by Homerově příběhu o kamarádství s jídlem chyběla pointa. Ráčkova tragická smrt v poněkud více ohřáté vaně nás dodnes bere za srdce i chuťové pohárky.

Ráček
Autor: Fox Broadcasting Company Ráček

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama