Jeden z tvůrců Simpsonových prozradil, jak by měl seriál podle něj ideálně skončit

Al Jean vymyslel hodně zajímavý způsob, jak se rozloučit se žlutou rodinkou.
Simpsonovi
Simpsonovi
FOX

reklama

Nikdo nemládne, a platí to i pro žlutou rodinku – o tom, jak by jednou Simpsonovi mohli skončit, už se ostatně napsaly stohy papírů! Prozatím jsou takové vize jenom hypotetické, přesto nemusí dlouho trvat, než se začnou doopravdy naplňovat. Někteří tak například v minulosti navrhovali seriál ukončit tím, že Simpsonovi zjistí, že jsou hlavními postavami seriálu. Jeden z tvůrci příběhů ze Springfieldu, producent Al Jean, se však pochlubil docela jiným nápadem.

Mnozí se zamýšleli nad tím, proč obyvatelé Springfieldu za posledních 30 let nezestárli ani o den. Stejně tak vznikly nejrůznější „správné“ nápady, jak Simpsonovy zakončit. Al Jean však skrze svou ideu přišel s tím, jak spojit začátek seriálu s jeho koncem a zároveň nenáročně vysvětlit i absenci toku času! Jak se pochlubil, jeho vlastní vizí na poslední epizodu je pomaličku, polehoučku rozehrát příběh odehrávající se před Vánoci, kdy se Bart a Líza připravují na besídku…

... a Marge s Homerem, co čert nechtěl, těsně před cestou za nimi získají kvůli vlastní zápletce zpoždění. Díl by pak končil otevřeně v okamžiku, kdy se Marge a Homer řítí po zasněžené silnici do školy! Pokud vám to nezní jako Nejlepší seriálové finále™, pak si zřejmě nepamatujete první scénu prvního dílu první řady Simpsonových – ta totiž začíná právě tím, že Marge a Homer se zpožděním dorazí na vánoční besídku svých dětí a spustí tu neomaleným příchodem lehce trapnou scénu.

Jinými slovy, Al Jean navrhuje Simpsonovi uzavřít do monstrózní, tři dekády trvající časové smyčky, na jejímž konci se vždy dostaneme zpět na její počátek!

Není bez zajímavosti, že podobný nápad na finále tipovaly i některé střídmější fanouškovské teorie – idea však dává parádní smysl i v rámci motivů seriálu samotného. Simpsonovi byli vždy příběhem o dokonalém zástupci průměrné americké rodinky. Zakončit tak vše skrze skanzen své doby je tak svého druhu geniální... i když pak úplně neštymují díly z budoucnosti či minulosti.

Jistou nekoherenci ale u třicetiletého seriálu lze jaksi očekávat. Jaké jsou šance, že bude finální díl skutečně končit podobnou scénou? I podle Jeana doopravdy malé. Zaprvé už konec jaksi sám zveřejnil, takže nás připravil o překvápko, pokud by takhle měl seriál skutečně končit.

Druhý důvod je mnohem prozaičtější – i pokud Simpsonovi skončí z důvodů nízké sledovanosti, vzhledem ke kreslené povaze seriálu se po svém konci jistě někdy vrátí. Lidé milují nostalgii, a Simpsonovi by se tak do pár dekád pravděpodobně dočkali nových dílů. Ukončit však seriál skrze uzavření smyčky by… případná pokračování jenom komplikovalo.

Dej Groening, abychom se skutečného posledního dílu Simpsnových ještě dlouho nedočkali!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama