Simpsonovi jsou nejoblíbenějším kresleným sitcomem. Kdo všechno jim dýchá na záda?

Měla by se žlutá rodinka chystat do důchodu?
Simpsonovi
Simpsonovi
FOX
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

S tím, jak se nám blíží 30. řada Simpsonových, se stále častěji omílá otázka, jak dlouho tu s námi žlutá rodinka ještě pobude. Sledovanost seriálu totiž polehoučku klesá a nelze popřít, že Simpsonovi bývali o něco populárnější. Nebo to tak alespoň vypadá! Situace totiž v reálu vůbec není zlá, jelikož Simpsonovi v aktuálních volbách nejlepšího kresleného sitcomu pořád zválcovali konkurenci.

Sčítání fanoušků kreslených sitcomů, který provedl tým All Home Connections pod americkým providerem AT&T, dal do kupy 15 nejpopulárnějších serošů dané kategorie. Metodologicky byl výsledkem seznam amerických států podle toho, který seriál je v kterém státě nejvlivnější – metodologicky jde tedy o podobný systém, kterým Američané volí prezidenta. Vítěz v daném státě bere vše.

Výsledky nejlépe shrne barvitá mapa Spojených států dle toho, kdo kde vyhrál:

Preference kreslených sitcomů napříč Amerikou
Autor: All Home Connections/AT&T Preference kreslených sitcomů napříč Amerikou

Jak vidno, Simpsonovi jsou stále populární napříč majoritou států. Sjednocují dokonce i tak znesvářené státy, jako je Texas a Kalifornie (!) nebo Florida a New York. Za pozornost stojí několik výjimek, například popularita Futuramy na Aljašce nebo obliba Ricka a Mortyho na Havaji. Co naopak nepřekvapí, je vítězství Městečka South Park v Coloradu, kde se seroš i odehrává.

Náskok Simpsonových není rozhodně univerzální – právě Rick a Morty jim notně dýchají na záda. Obecně ale platí, že může Simpsonovým v popularitě napříč Amerikou konkurovat jedině South Park. Všichni ostatní jsou v zásadě hluboko pod nimi.

Situaci ostatně napomáhá i skutečnost, že je řada okolních kreslených sitcomů, například Griffinovi nebo American Dad, neskrývanou kopií Simpsonových. Podobné kopie se logicky vyrojily v éře vyšší popularity žluté rodinky, a dnes tak rovněž trochu samy uvadají.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

O potenciálním zakončení (či spíše delší pauze) Simpsonových se hovoří zejména ve spojitosti s jubilejní 30. řadou. Příští rok tu s námi Simpsonovi budou právě 30 let (technicky vzato se v rámci skečů objevili už o dva roky dříve, vlastní seriál ale dostali později). Vzhledem k uvadající sledovanosti se proto množí hlasy, které tvrdí, že by si žlutá rodinka měla dát pauzu a třeba se triumfálně za dekádu či dvě zase vrátit – svěží a čerstvá pro mladou generaci.

Na stranu druhou, podobné hypotézy jsou zatím čistě teoretické, kanál FOX sám zatím nic podobného neoznámil. A vzhledem k tomu, že jsou Simpsonovi pořád značkou, která táhne, nejspíš ani v dohledné době neoznámí...

Simpsonovi tu tedy s námi ještě nějaký ten čas pobudou!

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama