Simpsonovi předpověděli koronavirus jen částečně

Populární seriál opět viděl do budoucnosti – skoro...
Simpsonovi předpověděli koronavirus
Simpsonovi předpověděli koronavirus
20th Century Fox / koláž

reklama

Seriálová rodinka ze Springfieldu má jedinečný dar vidět do budoucnosti – předpověděla prezidentství Donalda Trumpa, sloučení Disneyho s 20th Century Fox a hromadu dalších světových událostí. A zdá se, že taky nástup koronaviru.

Internetem koluje kolekce obrázků, které ukazují kašlající Asiaty, zprávaře varujícího před koronavirem a pak nakaženého Homera a ředitele Skinnera. Jenže seriálová předpověď ve skutečnosti nebyla zas tak přesná.

Většina fotek totiž pochází z 21. dílu čtvrté sezony seriálu z roku 1993, který se v češtině jmenuje Marge za mřížemi. Na internetu jde dohledat video, které ukazuje pasáž se šířením chřipky z Ósaky. Tady je v originále:

Jistě lze vidět jisté paralely, ale o předpovědi budoucnosti se dá tentokrát mluvit jen s nadsázkou. Ósaka je totiž v Japonsku, zatímco koronavirus se šíří z čínského Wu-chanu. A ačkoliv bývá koronavirus s chřipkou srovnáván, nepatří do stejné kategorie virů.

Máte pravdu, tohle by ještě nikomu žíly netrhalo. Důležitý obrázek se zprávařem ale pochází z úplně jiného dílu a nápis za ním je fotomontáží, protože původně říká "Apocalypse Meow". Každopádně se ukazuje, že Simpsonovi stihli za svou dlouhou existenci vtipně okomentovat snad každý možný společenský vývoj - jen u koronaviru je tak nějak porazili Asterix s Obelixem!

Co myslíte?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!