Simpsonovi přeobsadili známou gay postavu. Kdo ji teď bude dabovat?

Nejde o první podobnou změnu v původním dabingu seriálu.
Waylon Smithers a Julio v seriálu Simpsonovi
Waylon Smithers a Julio v seriálu Simpsonovi
FOX

reklama

Nedlouho poté, co Simpsonovi oznámili, že v jejich anglickém znění už nebudou bílí herci namlouvat postavy jiného etnického původu, přišla další změna, která na ni navazuje. Postavu gay barmana Julia s kubánskými kořeny nově namlouvá herec Tony Rodriguez, což je gay s kubánskými kořeny.

Jde o další krok, aby i herecké obsazení více reprezentovalo pestrost, kterou seriál ukazuje ve svých příbězích. Inspirací pro oslovení Rodrigueze byl komentovaný video sestřih všech LGBT vtipů, které se objevily v seriálu pod názvem Smithers & Beyond z podcastů Gayest Episode Ever a hlavně komentář, který video doprovázel.

Postavu Julia dosud namlouval Hank Azaria, který v seriálu primárně daboval indického majitele večerky Apuho. Z této role však odstoupil a omluvil se indickým přistěhovalcům, že svým pojetím postavy podporoval předsudky, které o nich panují. Azaria už nenamlouvá ani postavu Homerova kolegy z práce Carla Carlsona a teď i zmíněného Julia.

Tvůrce seriálu Matt Groening k přeobsazování dabingu řekl: „Časy se mění, ale nikdy jsem neměl problém s tím, jak jsme to dělali původně. Všichni naši herci hráli více postav, ale nikdy to nebylo zamýšleno tak, abychom někoho vyřadili.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!