Školní mléko ze Simpsonových se opravdu začalo prodávat

Dáte si Malk, slavné školní mléko ze Simpsonových?
Simpsonovi
Simpsonovi
FOX

reklama

Žijeme v úžasné době. Rakety umějí přistávat na zádech, po kapsách nosíme všechno vědění lidstva a jistá soukromá společnost začala prodávat fiktivní "pseudomléko" ze Simpsonových.

Jeho jméno je "Malk" a objevilo se v gagu v díle Konec SRPŠ z roku 1995, v němž si Bart všiml výsledku drastických škrtů ve školním rozpočtu. Ten měl za následek i to, že školní jídelna nepodává dětem ani skutečné mléko – což má (vzdor vitamínu R!) za následek řídnutí kostí. Nic není tak vtipné jako fraktura prstů!

Nyní se objevila texaská firma Malk Organics, která začala skutečné Malk ve velkém doopravdy prodávat. Nápoj na bázi mandlového "mléka" je k dostání v několika amerických řetězcích jako Kroger, Ralphs nebo v některých prodejnách Whole Foods.

Skutečné Malk má oproti tomu fiktivnímu přesto nejspíše pár kladů navíc. Je vyrobeno z organických mandlí a vody, ochuceno himálajskou solí, a hlavně prý neobsahuje žádný Ritalin. Jde o další nápoj, který se veze na současné vlně veganské stravy. Jde o analog běžného mléka, ale bez živočišného původu.

Existence Malka by nás však samozřejmě neměla vůbec překvapovat. Existuje i pivo Duff – je prodávané pod oficiální značkou 20th Century Fox. V minulosti také jistý vědátor geneticky zkřížil i rajče a tabák do skutečného tomáku. Rostlinu prý následně raději zničil, než aby padla do nepovolaných rukou.

Malk je tak jen posledním v řadě produktů, které z nesmrtelné dimenze Simpsonů prosákly do toho našeho šílenství, jemuž říkáme "realita".

Reálné Malk
Autor: Malk Organics Reálné Malk

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama