Simpsonovi vymažou Michaela Jacksona ze Springfieldu. Proč ze seriálu navždy zmizí?

Král popu už se nesmí přiblížit ke žluté rodince. Za vším stojí odhalení z nového dokumentu.
Simpsonovi se zbavují Michaela Jacksona
Simpsonovi se zbavují Michaela Jacksona
20th Century Fox / profimedia.cz

reklama

Tvůrci seriálu Simpsonovi se rozhodli, že se zbaví dílu, v kterém účinkoval Michael Jackson. Dokument Leaving Neverland totiž přinesl nová svěděctví o tom, že Jackson dlouhodobě obtěžoval nezletilé chlapce. Z playlistů už ho odstranilo například i britské rádio BBC.

"Cítili jsme, že je to jediná možná volba," vysvětlil producent seriálu James L. Brooks, proč už fanoušci nikde oficiálně nenajdou první díl třetí série s názvem Šílený Homer (Stark Raving Dad). V něm totiž Jackson namluvil postavu Leona Kompowskiho. Ten je přesvědčen, že je Michaelem Jacksonem a Homer se s ním spřátelí v blázinci.

Uvedený díl Simpsonových zmizel z online archívu a nebude taky uváděn v rámci (minimálně amerických) televizních repríz. Podle Brookse se produkční tým seriálu rozhodl naprosto jednomyslně právě po zhlédnutí aktuálního dokumentu, který se zabývá tím, co se dělo na Jacksonově sídle Neverland. Ten sloužil taky jako zábavní park pro děti, kterými se Jackson tak rád obklopoval.

Král popu patřil mezi velké fanoušky seriálu, a dokonce pro něj napsal skladbu Happy Birthday Lisa. Proti dokumentu z produkce HBO se rozhodli bránit správci zpěvákovy pozůstalosti s tím, že jde o bulvární atentát. Žalují HBO o odškodné 100 milionů dolarů.

reklama

reklama