Šokující MMA: Proč zápasy v kleci baví tolik lidí?

Smíšená bojová umění jsou přitažlivou formou zábavy. MMA propadá čím dál více diváků. Proč s nadšením sledujeme, jak si borci vymlátí duši z těla, zjistíte v nové reality show I AM FIGHTER.
MMA trénink v pořadu I AM FIGHTER
MMA trénink v pořadu I AM FIGHTER
archiv Prima COOL

reklama

MMA. Mixed Martial Arts. Neboli smíšená bojová umění. Jeden z nejpopulárnějších sportů současnosti je zároveň jedním z nejrychleji rostoucích sportovních odvětví. Za jeho úspěchem stojí nejen zkrvavení zápasníci zavření v kleci tvaru osmiúhelníku, ale především fanoušci. Muži i ženy s nadšením sledují, jak si borci navzájem vymlátí duši z těla. Proč? Co je na této brutální formě zábavy a sportu, který ne vždy vede ke zdraví, tak přitažlivého?

Americký básník John Berryman před několika desítkami let napsal, že žijeme v době, ve které může člověk prožít celý život, aniž by zjistil, jestli je zbabělec. Většina z nás se opravdu nikdy nedostane do situace, kdy je třeba použít na obranu vlastní pěsti. Přesto v každém z nás stále dřímá základní instinkt, který rozkazuje: bojuj, nebo zemřeš! Zajímá nás, kdo bude lepší a vyjde ze souboje jako vítěz, protože jsme od narození soupeřiví a protože škola i práce soupeření ve zdravé míře podporují. A pak jde taky o atletická, namakaná těla i touhu zažít nějakou senzaci, být u toho, když se stane něco nečekaného. Když proti vší pravděpodobnosti vyhraje outsider a šampion potupně padne.

I AM FIGHTER
Autor: archiv Prima COOL I AM FIGHTER

Senzační podívanou plnou napnutých svalů a nečekaných zvratů bude i nová reality show I AM FIGHTER, která začíná 6. ledna na Prima COOL. Špičkoví trenéři jako André Reinders, Petr Monster Kníže, Martin Burkot a Daniel Barták se v ní pokusí najít nového českého borce světového formátu.

Na své si přijdou nejen všichni milovníci moderního MMA. Odvážlivci, kteří už něco málo umí, ale i takoví, co neumí nic a chtějí to dohnat tvrdou dřinou, si projdou všemi zákoutími přípravy profesionálního zápasníka. Nakonec se 6. března představí na galavečeru v pražské hale O2 Universum. Bude to přitažlivá podívaná plná překvapení a šoků. Nenechte si ji ujít. A nechte se taky přitáhnout!

A co na to říkají odborníci?

Mgr. Hana Sládková z www.terapie11.cz říká: "Muži milují MMA a bojové sporty hned z několika důvodů. Nejenže je to pro ně obrovský adrenalin, díky jehož záplavě dokážou vypnout po denní rutině, odpočinout si a zregenerovat se pro další fungování. Zároveň pro ně jak bojování, tak sledování a potažmo fandění, funguje jako skvělý ventil napětí či nahromaděné agrese, která tak z jejich těla odejde formou, která neubližuje jejich okolí.

Také u mužů platí dávná zakořeněná touha zdokonalovat se v boji, aby v případě potřeby dokázali ochránit své blízké a nejen to. Muži také často řeší potyčky mezi sebou právě pěstmi. Boj je tedy už od pradávna v nás. Jelikož ale v dnešní době není potřeba k dennodennímu přežití, máme ho alespoň pro zábavu a odreagování se.

I AM FIGHTER
Autor: archiv Prima COOL I AM FIGHTER

Neplatí to samozřejmě pro všechny, ale i ženy mají rády bojové sporty, potažmo zápasníky. Když totiž žena vidí svalnatého zápasníka, který je schopný se ubránit v boji, přitahuje ji to. V ženách je totiž už věky zakořeněno, aby si vybíraly partnera, který je samotné a potomky ochrání před nebezpečím."

Nová reality show I AM FIGHTER poběží na Prima COOL každé pondělí večer. První díl má premiéru už 6. ledna ve 20.50!

reklama

reklama