South Park v nové epizodě drsně vysvětlil, proč Vladimir Putin válčí a vyhrožuje jadernými zbraněmi

Populární satirický animovaný seriál stihl v novém díle mimořádně rychle zareagovat na ukrajinskou válku.
South Park v nové epizodě vysvětluje válečné motivace Vladimira Putina
South Park v nové epizodě vysvětluje válečné motivace Vladimira Putina
profimedia.cz / Comedy Central

reklama

Tvůrci seriálu South Park umějí mimořádně rychle reagovat na aktuální události, což dokázali středečním premiérovým dílem, který se jmenoval Back to the Cold War (Zpátky do studené války) a byl tematicky věnovaný invazi ruských vojsk na Ukrajinu, speciálně pak ruskému vůdci Vladimiru Putinovi.

Dvacetiminutová epizoda se vysmívá Putinově nostalgii po osmdesátých letech a éře Sovětského svazu, kdy byl agentem KGB a svět byl v jeho očích ještě v pořádku. Vzrůstající agresivitu a paranoiu pak vysvětlují jeho bojem se současností ve všech podobách a hlavně vlastním stárnutím, které se projevuje tím, že „jeho nádobíčko už nefunguje tak, jako dřív“.

Díl se věnuje i různým reakcím na válku. Ukazuje třeba školního výchovného poradce pana Mackeyho, který může oprášit své osmdesátkové móresy, třeba strašení dětí atomovou válkou. Objeví se vtipné odkazy na dobové filmy jako Válečné hry (1983) nebo Rudý úsvit (1984).

South Park se i ve své pětadvacáté sezoně drží náročného konceptu, kdy jeho hlavní tvůrci Trey Parker a Matt Stone tvoří se svým týmem scénáře i epizody v šibeničních termínech. To jim umožňuje být ve své satiře mimořádně aktuální, což ukazuje i nejnovější epizoda.

Souhlasíte s Putinovou charakteristikou v novém South Parku?

Zdroj: Hollywood Reporter

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!