Stallone v nové drsňácké roli září jako kometa. Z čeho jsou diváci i kritici tak nadšení?

Kariéra ikonického hollywoodského herce v posledních letech spíše stagnovala. Novinkou ji však zajímavě restartoval.
Sylvester Stallone v seriálu Tulsa King
Sylvester Stallone v seriálu Tulsa King
Paramount+

reklama

Přesně tohle potřeboval Sylvester Stallone (76) jako sůl – roli, díky které se o něm bude zase hodně mluvit a rozšíří jeho herecký odkaz. V posledních letech jich měl jako šafránu a snad proto svolil k účasti v desetidílném mafiánském seriálu Tulsa King. A dobře udělal!

Postava starého gangstera Dwighta „Generála“ Manfrediho mu totiž podle prvních ohlasů sedla opravdu parádně. Příběh komediálně laděného seriálu vypráví o tom, jak po 25 letech opustí vězení a odmítne přijmout v nové realitě (které moc nerozumí) podřadnou pozici. Mocní z podsvětí ho sice uklidí do nevýznamné Tulsy v Oklahomě, jenže on se tam rozhodne vybudovat svou vlastní zločineckou organizaci.

„Stallone hraje rybu na suchu, ale zároveň býka uprostřed obchodu s porcelánem, což se ukazuje jako neskutečně zábavná a účinná kombinace,“ píše o jeho výkonu magazín IndieWire. „Stallone potřebuje spolupracovníky, kteří přesně vědí, jak z něho dostat to nejlepší. A tady je našel,“ pochvaluje si Newsday. Podobně to vidí i Slant Magazine: „Seriál byl evidentně Stallonemu napsán na tělo, aby mohl vytěžit maximum ze svého jedinečného outsiderského charismatu.“

Samotný seriál se mezi vyložené klenoty nezařadí, i když má na Rotten Tomatoes solidní skóre 74 % pozitivních recenzí, od uživatelů dokonce 88 %. Produkčně a řemeslně nejde o prvotřídní záležitost a je na něm cítit nízký rozpočet, což mu však zároveň dává jisté přímočaré kouzlo. „Kombinace komedie a dramatu, která je v mnohém přestřelená, banální až klišovitá, ale přesto dost podmanivá,“ píší britské Times„Už dlouho jsme nemohli vidět na obrazovkách takhle zábavný mafiánský seriál. A fakt tady dost chyběl,“ míní TV Guide.

Tulsa King je dílem oceňovaného Taylora Sheridana, který stojí taky za hitovým seriálem Yellowstone nebo jeho westernovým prequelem 1883. Režíroval taky snímek Wind River nebo napsal scénář k drsným peckám Sicario či Za každou cenu. Spojení Stallone a Sheridan zjevně přináší své ovoce.

Zdroj: Rotten Tomatoes

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!