7 věcí, které o Amy vědí jen ti největší fanoušci Teorie velkého třesku

Sheldonova milá.
Teorie velkého třesku
Teorie velkého třesku
CBS

reklama

Amy byla poslední, kdo se ukázal na párty jménem Teorie velkého třesku – rozhodně však velmi rychle dohnala zbytek účastníků. Vyloupla se z ní nejen zajímavá postava, ale i pozoruhodný element celého seroše. Připomeňte si na výběru toho nejzajímavějšího kolem její osoby, proč si všechnu tu fandovskou oblibu zaslouží.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI:
SHELDON, LEONARD, PENNY, HOWARD, RAJ, BERNADETTE

07) Amy seriál svým způsobem zmínil již v 1. sérii. V jedné scéně v prostředku řady totiž Raj, Leonard a Howard přemýšlejí, kdo by mohl v jejich fyzikálním týmu nahradit Sheldona. Raj navrhne herečku Mayim Bialik čili pozdější představitelku Amy s tím, že Mayim „ze seriálu Kvítko je chytrá, protože má doktorát z neurovědy nebo tak něco“. O dvě série později Mayim vstoupila jako Amy do Teorie velkého třesku a Sheldona sice nenahradila, leč vhodně doplnila.

06) Amy se poprvé objevila na konci 3. série, kdy Raj a Howard zapsali Sheldona na online seznamku. Daný díl byl mimochodem posledním, kdy se v seriálu (krom pozdějšího camea ve dvoustém dílu) objevila Leslie Winkle. Přesně o 8 let později – počítáno optikou seriálových dílů – se přitom Amy a Sheldon na konci 11. série vzali.

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

05) Od svého uvedení ve 3. sérii byla Amy v seriálu skoro v každé epizodě. V dalších devíti řadách chyběla jen ve čtrnácti epizodách, v některých ale byla alespoň zmíněna. Nejpozdější uvedení mezi hlavními postavami přesto znamená, že je Amy (i ve srovnání např. s Bernadette) v seriálu nejméně. Skoro se však chce říct, že Teorie velkého třesku tak, jak ji známe, začíná až na konci 3. série s příchodem Amy!

04) Jak již bylo zmíněno, Mayim Bialik je ze všech herců a hereček Teorie velkého třesku nejvzdělanější – má skutečný doktorát v neurovědě, jelikož po herecké kariéře v Kvítku studovala na Harvardu a Yale. Krom toho studovala i hebrejštinu a židovskou kulturu. Její reálná disertační práce řešila aktivitu hypotalamu u pacientů s Prader-Williho syndromem s názvem „Hypotalamická regulace ve vztahu k maladaptivnímu, obsedantně-kompulzivnímu, afilačnímu a saturačnímu chování u Prader-Williho syndromu“.

03) Amy byla do seriálu ve 3. sérii napsána hlavně s cílem učinit z ní postupně Sheldonovu partnerku. Scenáristé totiž časem došli k závěru, že nechtějí nechat Sheldona navždy na ocet a zkusí ho nahnat do zábavných vztahových interakcí.

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

02) Mayim Bialik získala za svůj herecký výkon celkem čtyřikrát nominaci na cenu Emmy. Ačkoliv je hlavním matadorem v cenách stále Jim Parson, Mayim je v počtu nominací a ocenění třetí – předběhla ji jen Kaley Cuoco. Uvážíme-li však, že byli Jim a Kaley v seriálu o tři série déle, je Mayim co do statistiky vlastně průměrnou vítězkou!

01) Amy měla skoro tvář zpěvačky a herečky Kate Micucci, která si nakonec střihla občasnou Rajovu prazvláštní přítelkyni Lucy. Micucci však původně byla i na castingu Amy – dovedete si ji představit po Sheldonově boku? Ne? Producenti jsou na tom stejně. Micucci je však zaujala dost na to, aby jí později nabídli právě roli Lucy.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI:
SHELDON, LEONARD, PENNY, HOWARD, RAJ, BERNADETTE

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama