5. srpna 2018 15:25

Co hvězdy Teorie velkého třesku nejspíš čeká po konci úspěšného seriálu?

Jak se dámy a pánové vyrovnají s nevyhnutelným finále?

Teorie velkého třesku v nejbližších letech pravděpodobně skončí. Jako po finiši jiných slavných seriálů se proto nabízí otázka, jak si dále v kariéře povedou její největší hvězdy. Vzpomeňte ostatně na konec Přátel i Jak jsem poznal vaši matku. Jaké mají naši vědátoří (a vědátorky... a Penny) šance, že na svůj úspěch nějak navážou?

Johnny Galecki (Leonard Hofstadter)

Dost možná nejnadějnější vyhlídky má Leonardův představitel. Galecki totiž byl známý herec již skoro před 30 lety od Vánočních prázdnin a má za sebou úspěšnou kariéru, v níž nejspíš bude více či méně úspěšně pokračovat i nadále (po dobu natáčení Teorie velkého třesku se ostatně mihl ve dvou větších filmech - Vyměřený čas, Kruhy). Ačkoliv tak Galecki hraje méně výraznou hlavní postavu, je co do dráhy paradoxně podobný Neilu Patricku Harrisovi (Barney z Jak jsem poznal vaši matku), který rovněž začínal jako dětský herec a s koncem sitcomu se zřejmě vyrovnal nejlépe.

Jim Parsons (Sheldon Cooper)

Paradoxně daleko horší vyhlídky má největší hvězda seriálu, Jim Parsons alias Sheldon. Důvod je prostý, Parsonse role proslavila tak masivně, že bude mít jednoduše problém hrát kohokoliv jiného. Následovat tak bude nejspíše osud jiných výrazných sitcomových tváří, jako je Matt LeBlanc (Joey z Přátel), kteří se bohužel uvrtali do jediné role. Ničemu nepomáhá ani fakt, že se producenti díky Mladému Sheldonovi bez Parsonse obejdou v dalším rozvoji postavy. Parsons si je této skutečnosti nejspíš sám vědom - loni si na šest týdnů vyzkoušel rádiovou talkshow, aktivně se snaží hrát vedlejší postavy v nových filmech a rozvíjí své divadelní snahy. Je proto možné, že prokletí nejvýraznějších sitcomových představitelů nakonec překoná buď změnou těžiště svých aktivit, anebo jednoduše snahou ukázat se i v jiných rolích.

Kaley Cuoco (Penny)

Podobná je i situace představitelky Penny. Byť si sehrála více rolí již před Teorií velkého třesku, popularita, kterou jí přinesl seriál, byla v její dráze rozhodně bezprecedentní. A v jiných seriálech to nebyl nutně problém - třeba Cobie Smulders (Jak jsem poznal vaši matku) nebo Jennifer Aniston (Přátelé) si i po konci svých serošů udržely solidní dráhu, v druhém případě dokonce víc než to! Postava Penny však podobnou barvitostí nedisponuje a Kaley Cuoco ani nepůsobí dojmem, že by chtěla předvést radikálně odlišné hraní. Možná však místo toho najde uplatnění v produkci. Loni totiž založila vlastní produkční společnost, s níž hodlá natočit adaptaci románu The Flight Attendant, kde si má zahrát i hlavní roli.

Simon Helberg (Howard Wolowitz)

Hodně solidní vyhlídky na filmovou dráhu má naopak Simon Helberg, který se před kamerou objevuje již přes 15 let a střihl si vedlejší role i v Seriózním muži (2009) či Božské Florence (2016). Helberg se zřejmě nikdy nestane novým Tomem Cruisem. Lze si však rozhodně představit, že by se někdy mohl stát zdatným sekundantem v rámci delší série, třeba podobně jako se Simon Pegg stal druhou nejčastější tváří právě v Mission: Impossible. Ve svých 37 letech má Helberg díky versatilnímu vzhledu slušné šance i na vlastní seriál, pokud by o něj usiloval. V neposlední řadě pak před pár lety utržil i první dabingové zářezy, ale v tom rozhodně není sám...

Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali)

Britsko-indický Kunal Nayyar neměl před Teorií velkého třesku zrovna mnoho rolí na výběr. Ironií osudu byla jeho největším výskytem Námořní vyšetřovací služba, v níž si zahrál... ano, teroristu. Na tom se však nic nemění ani v průběhu posledních let, kdy by si již teoreticky jako celebrita, která se oženila s Miss India 2006 (fakt!), mohl docela vybírat. Na další výraznější roli je však pravděpodobnost malá. Krom pár štěků se tak Nayyar zřejmě nejvýrazněji uchytí v dabingu animovaných filmů - namluvil ostatně už jednu z vedlejších rolí v animovaných Trollech. Mimo to se může vždy vrátit i zpátky do Londýna, kde od roku 2016 vystupuje v divadelní hře The Spoils.

Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowski-Wolowitz)

Také pro Melissu Rauch byla Teorie velkého třesku průlomová. Před ní si střihla několik epizodních rolí v Pravé krvi nebo Kanclu, dnes však působí další růst vstříc hollywoodské kariéře nepravděpodobně. Rauch vzala osud do vlastních rukou a před třemi lety si natočila vlastní film o gymnastce, který se vyskytl na festivalu Sundance, jinak však kriticky spíše neuspěl. Loni pak namluvila Harley Quinn v animovaném filmu Batman and Harley Quinn, podobně jako jiní komici tak možná ještě chytí druhý dech ve sféře dabingu animáků a videoher.

Mayim Bialik (Amy Farrah Fowler)

Podobně jako Galecki se nakonec ani Mayim Bialik nemusí díky své předešlé kariéře bát o obživu. Bialik se proslavila již dříve jako ústřední herečka ze seriálu Kvítko, mimo to píše knihy a epizodně se objevila také v několika dalších seriálech. Bialik nikdy nepůsobila jako herečka, která touží po hvězdě na Chodníku slávy, a zdá se, že se s koncem Teorie velkého třesku nejspíše vyrovná zdaleka nejsnadněji.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný