5 nejujetějších fandovských teorií o Teorii velkého třesku: Jak je propojená s Interstellarem?

Jaká je vaše nejoblíbenější?
Teorie velkého třesku
Teorie velkého třesku
CBS

reklama

V pondělí 4. února ve 20.15 má na Prima COOL premiéru 12. série Teorie velkého třesku. Přiblížil se tak okamžik, kdy se s Sheldonovou partou budeme muset definitivně rozloučit. Zároveň však poslední řada seriálu znamená také potenciální poslední šanci na vyplnění nej(h)různější fanouškovských teorií, jež se s TBBT pojí. Vypíchli jsme pro vás pětici, která by měla okamžitě skončit ve svěrací kazajce!

Simpsonovi XXX (1)
Prima COOL - Simpsonovi+Teorie velkého třesku 1

05) Penny je v programu na ochranu svědků

Jeden z nejdéle běžících vtipů Teorie velkého třesku je absence příjmení Penny. Fanoušci dlouho spekulovali nad tím, jaká je pravá povaha jejího druhého jména, možná však, že nešlo ani o vtip či přehlédnutí scenáristů, nýbrž o záměr! Myslí si to alespoň teorie fanoušků, podle níž má Penny veskrze racionální důvod k tomu neříkat veřejně své příjmení - je totiž v programu na ochranu svědků! Tím by se vysvětlilo i to, proč někdo s tváří Kaley Cuoco nikdy nezískal pořádnou roli - její "kariéra" je totiž jenom krytím někoho, kdo dal cenné informace FBI a nyní se musí strachovat o holý život.

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

04) Howardova máma nikdy neexistovala

Skoro každá komunita má teorii na to, že nějaká významná postava toho či onoho seroše "ve skutečnosti" neexistuje. V případě Teorie velkého třesku je však tato teze podstatně věrohodnější - onou hypotetickou postavou je totiž Howardova máma! Howard si jí měl totiž podle teze vysnít, a v duchu Psycha žít sám, navenek předstírajíc, že je jeho máma stále naživu. Teprve poté, co jeho já díky vztahu s Bernadette připustilo, že nezůstane nadosmrti na ocet, mohla jeho "máma" odejít na zasloužený věčný odpočinek.

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

03) Cooper z Interstellaru je Sheldonův potomek

Zcela z jiného světa je pak další teorie, která postuluje, že existuje spojení mezi Teorií velkého třesku a velkofilmem Christophera Nolana Interstellar! Teoretik s přezdívnou Oh_he_steal totiž postuloval tezi, že je protagonista Interstellaru jménem Joseph Cooper (Matther McConaughey) Sheldonovým synem nebo vnukem. Jasně, oba jsou dost odlišní - možná, že však ze spojení Sheldona a Amy může vzniknout i takový nadčlověk, jako Coop z Interstellaru - geniální a odvážný pilot, který má zároveň pod čepicí. V Interstellar navíc nezaznělo, kdo je Coopův otec - a co víc, vzhledem k Sheldonovým jižanským kořenům by Coopova farma mohla být návratem k rodinným kořenům!

Interstellar
Autor: Paramount Pictures Interstellar

02) Celý seriál je jenom v Sheldonově hlavě

Spíše než klasickou teorií je idea z hlavy redditora theheoryguys jednoduše zajímavou... alternativní interpretací Teorie velkého třesku. Postuluje totiž, že si Sheldon celý seriál jen vysnil, zatímco je zavřený v ústavu pro chorobomyslné, představujíc si, že je slavným vědcem. Zavřen měl být poté, co zavraždil svého otce s jeho milenkou. Leonard a Penny jsou tu také, každý za něco jiného (Penny je neúspěšnou herečkou po duševním kolapsu). Amy a Raj celou tu sebranku ošetřují - Sheldonův vztah s Amy by tak vlastně byl metaforou jeho léčby, což svým způsobem smysl dává. Prakticky u každého seriálu přitom existuje teorie, že se odehrává jenom v hlavě nějaké postavy. Přesto tuhle teorii hodnotíme jako... šílenou!

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

01) Ústřední čtyři vědci způsobí apokalypsu

Na odvysílání poslední epizody Teorie velkého třesku ještě nedošlo - a doufáme spíš v to, že v ní budou figurovat Nobelovky - ale přesto musíme uznat, že zakončit seriál koncem světa by také mělo něco do sebe. V teorii serveru Cracked není název seriálu - tedy Teorie velkého třesku - jenom idea z učebnic fyziky, ale i vodítko ke konci seroše. Hlavní čtveřice vědců (ano, budeme mezi ně počítat i Howarda...) je tu popsána jako parta největších géniů naší éry, která však namísto revoluce ve vědě marní čas komiksy, hrami a vztahy. Hlavní oporou je krom názvu i konec znělky, v níž dosavadní vývoj kosmu a civilizace končí... záběrem na naše čtyři hrdiny. Osobně tipujeme, že pokud má vesmír nějak uměle skončit, bude to určitě Howardova vina!

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

Premiérová 12. série Teorie velkého třesku začíná na Prima COOL v pondělí 4. února ve 20.50. Všechno důležité se o ní dozvíte v našem speciálu!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama