Proč zůstal Raj na konci Teorie velkého třesku single?

Za všechno může vlastně málo epizod!
Teorie velkého třesku
Teorie velkého třesku
CBS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Navzdory všem nejrůznějším vtipům a zápletkám lze v Teorii velkého třesku vystopovat jeden největší leitmotiv, který se jako červená nit táhne celým serošem – nalezení druhé polovičky. Nejprve je to Leonard, když se snaží sbalit Penny, poté pešek padne na Wolowitze, a nakonec i na Sheldona. Pokud jste viděli finále (a pokud ne, proč to tu vlastně čtete?!), jistě víte, že jedině Raj na konci 12. řady stále existuje sám. Proč v jeho případě scenáristé udělali výjimku?

Vzhledem k Sheldonově nátuře je to paradoxní, ale právě Raj měl z celého klučičího kvarteta největší problém se družit se ženami. V průběhu seriálu se sice otrkal (což je dobře, jinak by z něj už nejspíše byl Koholik, Al Koholik), ale partnerky se u něj měnily s relativně vysokou frekvencí.

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

V poslední řadě to dlouho vypadalo, že Raj skončí s Anu. Dokonce zvažoval, že se s ní odstěhuje do Londýna, a kdo si pamatuje finále Přátel, nemohl si při tom nevzpomenout na tehdejší podobnou situaci. No jasně, v poslední díle se Raj někam vydá a může z toho být spin-off!

Jenže pak se Raj s Anu rozejde. V posledním dvoudíle tak skončí sám, ačkoliv tedy po boku Sarah Michelle Gellar. Což taky není špatné. Za celou otočkou o 180° ale nestojí snaha vyvarovat se podobnosti s postavou Joeyho z Přátel. Namísto toho... je důvod scenáristů vlastně daleko romantičtější.

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

"Vztah mezi Anu a Rajem nás hodně bavil," řekl k zápletce producent Steve Hollard, "Ale přestože si oba byli blízcí, nebyli pro sebe ti praví, a my jsme chtěli, aby Raj skončil s tou pravdou." Inu, a tak Raj neskončil s žádnou.

Jak Hollard dodal, autoři nechali možnost dalšího vztahu s Anu otevřenou, takže by se k sobě v (neexistující) 13. sérii možná nějak vrátili. Dílem nicméně za Rajův staromládenecký konec může uzavření seriálu – scenáristé zkrátka necítili, že by finiš Raje s Anu byl to pravé ořechové, a zároveň už neměli dost prostoru, aby vše zakončili přirozeněji s někým jiným. Rajovi fanoušci tak musí doufat, že se ještě dočkáme nějakého pokračování. Třeba v hypotetických knižních/komiksových/herních pokračováních Teorie velkého třesku!

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama