V Teorii velkého třesku se konečně objeví William Shatner, kapitán Kirk ze Star Treku

Nejslavnější šéf Enterprise se nechal zlákat k návštěvě velké herní epizody.
Star Trek a Teorie velkého třesku
Star Trek a Teorie velkého třesku
Paramount/CBS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

I když se v Teorii velkého třesku objevily mnohé celebritky geekovské popkultury, jedna velká tvář pozvání tvrdohlavě odmítala. Řeč není o nikom menším než Williamu Shatnerovi, který si zahrál kapitána Jamese T. Kirka v seriálu (a filmech) Star Trek. Zdá se však, že konec dobrý, všechno dobré – Shatner se totiž objeví v 16. dílu 12. série. A nebude sám!

Shatner si zahraje v díle, který se bude motat kolem stolní hry Dungeons & Dragons, u nás známější skrze svou "mutaci" Dračí doupě. Kupodivu však není jediný, kdo přijal pozvání do "dračákové" epizody – doprovodí ho totiž basketbalista Kareem Abdul-Jabbar nebo rejža mnoha kultovních bijáků Kevin Smith (Clerks, Dogma). Potvrzena je pak i přítomnost Joea Manganiella (Pravá krev) a, poprvé ve 12. řadě, i startrekovského klasika Wila Wheatona.

Joe Manganiello v Pravé krvi
Joe Manganiello v Pravé krvi
HBO

Přesná povaha zápletky krom její herní povahy zatím není známa. Dalo by se však spekulovat nad tím, že se hrdinové Teorie velkého třesku utkají v D&D s Wheatonem, který je v seriálu (častou) Sheldonovou nemesis.

Shatner a další epizodní návštěvníci pak budou buď přítomni u hry, anebo půjde o "přeludy" našich hrdinů – fantazii představovanou při hraní (něco podobného svého času udělal i South Park). To si však sami pouštíme fantazii na špacír, v reálu nezbývá, než ještě pár týdnů posečkat.

Shatner v minulosti odmítal pozvání s tím, že nebyl spokojený s nabídnutými rolemi. "To, co (tvůrci TBBT) chtěli, abych dělal před kamerou, se mi příliš nepozdávalo. Řekl jsem jim, aby vymysleli něco lepšího," řekl Shatner v minulosti

Williams Shatner jako James T. Kirk ve Star Treku
Williams Shatner jako James T. Kirk ve Star Treku
Paramount

"Možná je to urazilo, nejsem si jistý," dodal herec pověstný svým obřím egem. Jen pro ilustraci – traduje se, že postava kapitána Brannigana z Futuramy byla sepsána spíše jako narážka na Williama Shatnera samotného než na jeho Jamese T. Kirka.

V Teorii velkého třesku se v její historii objevila celá řada významných herců i vědců. Mezi ty nejvýznamnější patří astronaut Buzz Aldrin, astrofyzik Stephen Hawking, spoluzakladatel Applu Steve Wozniak, popularizátor Bill Nye, Carrie "princezna Leia" Fisher, miliardář Elon Musk nebo i Shatnerův kolega ze Star Treku George "pan Sulu" Takei. Přítomen byl i Leonard Nimoy, ten však pouze daboval figurku Spocka.

Premiérová 12. série Teorie velkého třesku běží na Prima COOL každé pondělí ve 20.50. Všechno důležité se o ní dozvíte v našem speciálu!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tento článek najdete v těchto speciálech