Tohle je 5 nejlepších videoherních filmů! Které z nich budou mít pokračování?

Existuje prokletí filmů podle her?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hitman - upoutávka

reklama

Sobota večer na Prima COOL bude od 22.00 patřit Hitmanovi - filmová adaptace slavné herní série o Agentovi 47, geneticky vyšlechtěném nájemné vrahovi, představí Timothyho Olyphanta (Strážce pořádku) a Olgu Kurylenko (Quantum of Solace) ve stylové akční řežbě. Stejně tak však Hitman připomíná, že filmové verze videoher zůstávají často trestuhodně ve stínu svých herních rodičů. Absence pokračování - obvyklá známka úspěchu - paradoxně platí i u mnoha z těch nejúspěšnějších.

5. Resident Evil

Ať už si o filmové sérii Resident Evil myslíte cokoliv, nelze upřít, že jde o bezkonkurenčně nejúspěšnějšího pokušitele filmových adaptací her. Jasně, filmy Resident Evil nejsou o moc víc než celovečerní reklama na Millu Jovovich - o lecčems vypovídá i skutečnost, že právě její zdejší postava v herní sérii VŮBEC NENÍ. Do kin však už brzy dorazí další, tentokrát prý už poslední film této značky, takže něco se tu musí dělat dobře!

Resident Evil
Autor: Screen Gems Resident Evil

4. Assassin's Creed

Naproti tomu poslední velký zářez nevypadá na valný úspěch, tím méně pokračování. Filmový Assassin's Creed vzdor shakespearovským režisérům i talentu Michaela Fassbendera propadá jak co do hodnocení recenzí, tak i kasovních výsledků. Je to přitom paradoxní - své úspěšné herní předlohy se drží asi o milion procent věrněji než Resident Evil. Možná právě v tom (a v nešikovném obrácení poměru současnosti a minulosti) je však onen hlavní problém.

Assassin's Creed
Autor: 20th Century Fox Assassin's Creed

3. Warcraft: První střet

Ani s filmovým Warcraftem to nevypadá zrovna nejlépe. Sice se mluví o tom, že pokračování jistě dorazí, nikoliv však kvůli přízni fanoušků na západě, ale díky anomálně velkým příjmům z Číny. Příští filmový Warcraft se tak, s nejvyšší pravděpodobností, bude odehrávat v Pandarii (pokud vůbec někdy vznikne...) a už odtud zřejmě paty nevytáhne. Vzdor multimilionovým fanouškovským masám po celém svět byl totiž i tenhle biják v zásadě propadákem.

Warcraft: První střet
Autor: Universal pictures Warcraft: První střet

2. Raubíř Ralf

Teorii o heretické nutnosti hledat nápady, které v herní sérii předloze nejsou, razí nejen Resident Evil, ale i Raubíř Ralf. Nejde totiž o biják podle jedné konkrétní hry, nýbrž o film podle všech her. Jako správná parodie se Raubíř Ralf odehrává v jakémsi metasvětě všemožných her a může si tak tropit srandu ze všech z nich - což je nápad, který si výše vyvěšení výtečníci dovolit nemůžou. Prokletí filmů podle her je zjevně daleko komplexnější, než se na první pohled zdá, nicméně... Ralf se v březnu 2018 dočká pokračování!

Raubíř Ralf
Autor: The Walt Disney Company Raubíř Ralf

1. Silent Hill

A nakonec také filmový Silent Hill ukazuje, kudy ještě může vést cesta - namísto vysvětlování také může režisér zvolit přístup jménem "kašlu na fanoušky i prvodiváky!" a jednoduše se mazlit s atmosférickými záběry na lokace inspirované hrou. Silent Hill díky tomu funguje výborně - fanoušci jsou spokojení, protože si pamatují, že právě tamtou chodbou probíhali kosíc brokovnicí pyramidheady. A lidé neznalí předlohy si užívají jenom nepochopitelnou story doprovázenou krásnou kamerou! O tom, že je i tento přístup validní, svědčí pokračování Silent Hillu, jež šlo do kin před čtyřmi lety. Valný úspěch ale bohužel nemělo, takže na trojku rychle zapomeňte.

  Silent Hill
Autor: TriStar Pictures Silent Hill

Hitman se trefí do černého již v sobotu ve 22.00 na Prima COOL.

reklama

reklama