Tohle je 6 nejlepších záporáků ze Simpsonových! Porazil někdo pana Burnse?

Bestie, které je radost sledovat!
Simpsonovi
Simpsonovi
FOX

reklama

Když se řekne Springfield, většina lidí pomyslí na barák Simpsonových, hospodu u Vočka anebo Ottův školní bus. Prostě samé sympatické lokace plné sympatických lidí. Každý kladný hrdina je však jenom tak silný, nakolik musí zápolit se svou nemesis. Simpsonovi sice neobsahují přehršle záporáků, šest fajnových však platí za vyloženě kultovní postavy.

6) Frank Grimes

I když se Frankie objevil jenom v jediném díle, jeho odkaz je věčný – v seriálu plném karikatur lenosti, kterým vše zázrakem prochází, totiž na plná ústa řekl, že by Homer pro svou nekompetenci dávno skončil pod mostem! K Frankově smůle se však z paradoxu své kreslené reality zbláznil, stal se Homerovým ústředním nepřítelem, a na konci ilustroval, že sahat holýma rukama na vysoké napětí není dobrá cesta vstříc důchodu...

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

5) Kang a Kodos

Dvojice ufounských návštěvníků Sprigfieldu se sice obvykle objevuje jenom v čarodějnických dílech, to však jejich dopady rozhodně nesnižuje. Mezi bestiální okamžiky jejich ďábelských piklů patří kandidování na amerického prezidenta, kde oba zabrali dvě hlavní místa – a měli garantované vítězství, poněvadž v Americe přece nikdo nevolí kohokoliv třetího. Vlastně je nám docela líto, že jsme se s tímhle duem nesetkali častěji ve Futuramě.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

4) Russ Cargill

Kdo že to? I vy hlavy děravé! Russ je přece hlavním záporákem Simpsonových ve filmu! Hlavou EPA, jež dostala za úkol karanténovat Springfield. V průběhu úprku rodiny Simpsonových se prokázal jako její schopný vůdce a pološílený maniak posedlý eliminací žluté rodinky. Russ přitom paradoxně původně vůbec záporákem být neměl – hlavním padouchem měl být Hank Scorpio (!), epizodní superpadouch z 8. řady seriálu, scenáristé však tuto ideu nakonec zavrhli.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

3) Nelson Muntz

Jistě, Nelson už dávno není oním starým šikanátorem, za jakého platil v prvních řadách. Ne snad, že by občas jeho někdejší já stále čas od času nevysvitlo, Nelson však platí za jednu z mála postav celého seriálu, které se dočkaly NĚJAKÉHO významnějšího rozvoje a posunu. To ale neznamená, že mu raná léta odpustíme! Nelson byl původně příjemný jako smirkový toaletní papír a ne nadarmo je jeho smích nejspíše nejznámější „hláškou“ ze Simpsonových vůbec!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

2) Levák Bob

Také u Leváka Boba můžeme mluvit o jakéms takéms posunu postavy, avšak nikoliv vstříc slaďáckým stavům, nýbrž naopak. Okamžik, kdy se Levák Bob poprvé vydal zabít Barta, byl svého času naprosto šokující! Od té doby, pravda, se z něj vlivem neustálých nezdarů stala stereotypní parodie, u níž nás spíše zajímá, JAKÝM novým způsobem opět neuspěje, a mnohdy už ani to ne. Čistě pro jeho dlouhodobou kariéru a oddanost své myšlence (i pro porci kultovních vtípků jako „Die Bart“), však Levákovi patří čestné druhé místo simpsoních záporáků.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

1) Montgomery Burns

Plány Monyho Burnse totiž oproti Levákovi alespoň čas od času vycházejí – a ničemu nevadí, že Burns sám je klišé na entou. Postava, původně psaná jako superkapitalista parodující Reaganovu vládu a Džejára Ewinga z Dallasu (ano, tak staří Simpsonovi jsou), od té doby přežila pokus o zabití i jediný dvojdíl v historii Simpsonových, celou řadu pokusů o puč i nevyhnutelnost existence zhruba sto padesát let starého starce. A oproti jiným především stále nevyměkl – Monty svými nápady stále umí vyděsit a neustále mu vrtá hlavou, jak by mohl svět přivést blíže apokalypse...

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý všední den po polední a v podvečer.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama