Tohle je 9 nejvtipnějších novinových titulků ze Simpsonových! Znáte je všechny?

Aneb jak se pan Burns stal Miss.
Simpsonovi
Simpsonovi
FOX

reklama

Veselá scéna končící černou obrazovkou, na níž rotuje přilétávající číslo novin! Palcové titulky všemu dodávají příjemně vypointovanou třešničku! Tenhle bleskurychlý gag, který mnohdy pomalejší/krátkozrací z nás nestíhají přečíst, vám však v Simpsonových pro svou délku mohl mnohdy uniknout. Naštěstí máte nás, abychom vypíchli ty nejlepší palcové titulky ze Springfieldu!

"Rotující noviny zranily tiskaře"

Není nadto zahájit přehled absurdních titulků tím nejabsurdnějším! Aby nám ty rotující noviny ještě neodletěly do teplých krajů!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

"Prezident Simpson vyhlásil světový mír"

V díle Zkáza domu Flanderse se objevila krásná série bublin ilustrující Homerovy postupné myšlenkové pochody toho, po čem Homer touží. Ještě než skoro přivede ke krachu Flandersův obchod, si postupně v hlavě přehraje sekvenci „Prezident vyhlásil světový mír“ > „Prezident Simpson vyhlásil světový mír“ > „Prezident Simpson vyhrál Super Bowl“…

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

"Nalezena veverka připomínající Abrahama Lincolna"

Ach, média. Žertovné novinové titulky se v Simpsonových objevovaly už od počátku. Vtip o tom, čemu noviny přikládají větší prioritu – zakončený celonočním vysíláním ATENTÁTU na veverku připomínající Lincolna – se objevil v díle Rádio Bart z roku 1992.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

"Bart jmenován nejvýkonnější světovou sexmašinou"

Pointa vtipu toho, že si Homer kroužkuje ve špatných novinách, je jedním z nejlepších příkladů příjemně absurdního simpsonního vtipu!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

“Kavalérníci povedou čištění. Prezident střelil manželku“

Podobně jako náš další titulek – jeho první část vlastně ani není vtipná. Na důrazu jí dodává MÉNĚ palcový titulek o tom, že prezident ukončil život své chotě. Priority jsou ve zpravodajství totiž klíčové!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

Uh, "Hair Führer"

Když se Flanders přestěhuje do toho nejpokornějšího města pod sluncem, ale odmítne si ostříhat svůj knír, ráj na Zemi mu v místních novinách v nepřeložitelném vtipu ukáže svou stinnou stránku…

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

"Starosta nadšeným davům předvedl postaveníčko"

I když překladatelé tenhle vtípek překopali jako "Starostova vášeň – veřejné odhalování", původní pointa vtipu je přece jenom poněkud bližší naší verzi. V díle o tom, kterak Homer hledá ten nejdivnější novinový titulek, je navíc dvojsmysl titulku o fous významnější než jindy.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

"Inkontinentní stařec vyhrál Miss Teen America"

V díle Zrodila se hvězda, což je ten s hudebním festivalem, jsme mohli být svědky i jednoho z nejdivnějších titulků celého seriálu!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

"Stařec křičel na mrak"

Náš vítěz se objevil v díle Stařec a hoře z roku 2002 a na kultovosti mu dodává spíše pozdější překování v mem. Vtip je opět takovým kameňákem, že by se i The Rolling Stones zastyděli. Abe si nechá do řidičáku dát fotku z (do té doby neznámého) novinového titulku, jen aby tím vykonal pomstu – po schválení fotky totiž přejde k oknu, zahrozí obloze a my si konečně můžeme přečíst zjevný doklad Abeovy legendární senility. Inu, takhle nějak dopadneme všichni!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý všední den po polední a v podvečer.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama