4 nejděsivější filmová těhotenství: Kdo porodil zombíka a kdo vetřelce?

Děsivá očekávání v očekávání!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Extant (5) - upoutávka

reklama

Napínavá sci-fi Extant s Halle Berry pokračuje ve středu ve 20.15 svým již pátým dílem. Těšit se můžete na zvraty, které na hlavu postaví zvraty minulé i budoucí! V jádru Extanta přesto vězí bizarní těhotenství hlavní hrdinky, v němž měl prsty někdo... nežádoucí. Mimozemšťani? Korporace? Andělé? Uvidíte. Prozatím naznačíme jen tolik, že i jedny z nejlepších děsivých filmů v historii uměly kolem těhulek vykouzlit ty nejdrsnější zápletky!

Extant

Nový sci-fi seriál Extant běží na COOLu každou středu ve 20.15. Ve 2. sérii je i Jeffrey Dean Morgan!

04) Úsvit mrtvých

Jestli má někdo ze soudobé generace filmovou zkušenost s děsivým těhotenstvím (povídáme "filmovou"!), pak nejspíše z Úsvitu mrtvých. Biják z roku 2004, který pomohl dostat zombies na vrchol popkultury, disponoval i notně narušenou dějovou podlinkou spočívající v manželově ochraně své zřejmě-nakažené a samozřejmě těhotné ženy. Divák tušil, na co se tu může "těšit" – ale nejspíše všichni v hloubi duše věřili, že filmaři nejsou tahoví antikristi...

Když se pak po řádně napínavé situaci, kdy člověk skoro napůl fandil otci (protože jeho volba byla lidštější, ač méně racionálnější), z dělohy vylouplo malé a notně nechutné zombiedítě, braly tehdá mnohé divačky i diváky v kinosáhle kruté mdloby. Filmové těhotenství je holt zaručeným receptem na vyděšené publikum!

  Úsvit mrtvých
Autor: Universal pictures Úsvit mrtvých

03) Vetřelec

I když si ve Vetřelci nebohý důstojník Kane svého plodu příliš dlouho neužije, těžko popírat, že je celá scéna zrození xenomorfa přímým odkazem na porod – nemusíte věřit naší pseudointelektuální interpretaci, stačí se optat poznámek návrháře Vetřelce, H. R. Gigera.

Jeho biomechanická stylizace ostatně velmi často čerpala ze sexuálních aluzí – kdo nevěří, nechť se POŘÁDNĚ podívá na tvar dospělé vetřelčí hlavy. Nepřekvapí proto, že Giger spolunavrhl i vývojový cyklus xenomorfa jako metaforu znásilnění, těhotenství a následného krvavého porodu. Takže pokud vás doteď Vetřelec neděsil, nyní už zaručeně bude!

Vetřelec
Autor: 20th Century Fox Vetřelec

02) Junior

Devadesátá léta byla věru zvláštním obdobím, kdy se borci z akčních filmů rozhodli zkusit štěstí v dramatech a komediích. Někomu se to celkem povedlo, na Arnoldova Juniora se ale dodnes vzpomíná spíš ve strachu.

Jak si možná ještě občas (v nočních můrách) vzpomenete, Junior je totiž filmem o tom, kterak Arnoldův gynekolog uměle otěhotní a musí jako muž prožívat všechny fáze běžného těhotenství. To je vlastně celé – Arnold není ani nositelem mimozemského parazita ani zombie, a dokonce ani Satana. Přesto si producenti v Hollywoodu řekli "Arnie s bachorem – ano! To je přesně to, co diváci chtějí vidět!" a výsledný biják je kvůli jejich osudové chybě nechtěným způsobem strašidelný!

Junior
Autor: Universal pictures Junior

01) Rosemary má děťátko

Prototypem všech obdobných děsivých těhotenství (to v Extantovi nevyjímaje), je ale samozřejmě starý dobrý horor Rosemary má děťátko z roku 1968. Pozoruhodné na filmu je, že si dlouhou dobu pohrává s možností, že jsou démonické předtuchy nešťastné budoucí matky jenom těhotenskou paranoiou...

Dnes už samozřejmě většina diváků bude pointu o zplození Satanáše skrze Mařčinu dělohu znát jako vlastní boty – už jen kvůli tomu, že něco podobného později zrecyklovala celá legie dalších filmů a seriálů. Tehdy v roce 1968, kdy byly mravy poněkud upjatější, však nešlo než smeknout před odvahou vrhnout na diváctvo takto brutální snímek!

Rosemary má děťátko
Autor: Paramount Pictures Rosemary má děťátko

Extant pokračuje už ve středu večer ve 20.15 na Prima COOL.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!