VELKÝ PŘEHLED: Tohle je 9 chystaných "pokračování" Batman vs. Superman!

Kdy uvidíme v kině Jokera, Flashe nebo návrat Wonder Woman?
DC komiksarny
DC komiksarny
Warner Bros./The CW

reklama

Asi vám neuniklo, že byl Muž z oceli začátkem filmového vesmíru, který teď naplno rozjel megahit Batman vs. Superman. Filmové studio Warner Bros. jím hodlá přímo konkurovat Marvelu (= Avengers a spol.) a v příštích letech vypustí do kin hned 9 filmů, které budou s Batman vs. Superman přímo souviset. Sólovky, týmovky, crossovery… tady máte přehled všech adaptací komiksů od DC, které se chystají dobýt světová kina!

Flash Batman Superman

VYSVĚTLENÍ: Co znamená snová scéna z Batman vs. Superman? A co konec?

Sebevražedný oddíl (CZ premiéra: 4. srpna 2016)

Ještě letos se dočkáme týmu batmanovských záporáků, které vláda vytáhne z vězení a vyšle na nebezpečnou misi. V hlavních rolích se představí Will Smith jako zabiják Deadshot, Jared Leto jako nový Joker a Margot Robbie jako Jokerova láska Harley Quinn. Zastaví se i samotný Ben Affleck v roli Batmana, nejvíc ale láká fakt, že film režíruje David Ayer (Patrola, Železná srdce). Připravte se tedy na drsnou akční jízdu, v níž nebude nouze o spoustu zábavy. Trailery ostatně mluví za vše a my se na žádný letošní film netěšíme víc!

Jsou i drsnější gangy než Suicide Squad
Autor: Warner Bros. Jsou i drsnější gangy než Suicide Squad

Wonder Woman (CZ premiéra: 22. června 2017)

Líbila se vám v Batman vs. Superman Wonder Woman? Tak to máte kliku, už za rok a něco se totiž amazonská princezna Diana dočká vlastního filmu. Výjimečně ale nepůjde o pokračování, podíváme se v něm totiž roku 1918 na to, jak se Wonder Woman naposledy snažila pomoct lidstvu. Doplní se tedy dějová linie, která byla naznačena v BvS, a díky režijnímu dohledu Patty Jenkins (Zrůda) by to vůbec nemuselo dopadnout zle.

Wonder Woman
Autor: Warner Bros. Wonder Woman

Justice League Part One (CZ premiéra: 16. listopadu 2017)

Ano, ještě před koncem příštího roku nás čeká přímé pokračování Batman vs. Superman. Film začne zhruba v místě, kde jsme se s hrdiny právě rozloučili, připravte se tedy na sestavování superhrdinského týmu, který bude muset čelit obří hrozbě. Vedle známých tváří dorazí i Flash, Aquaman nebo Cyborg, kteří se v Batman vs. Superman jen mihli. A kdo ví, jaká další překvapení pro nás Zack Snyder chystá!

Batman Superman Wonder Woman 2
Autor: Warner Bros. Batman Superman Wonder Woman 2
komiks faily

Od Spider-Mana 3 k Batman a Robin: 5 největších komiksových průšvihů

The Flash (CZ premiéra: 15. března 2018)

Rychlíka Flashe jste v Batman vs. Superman snad neminuli, blíže s ním ale seznámíme až v Justice League a za dva roky v jeho sólovém filmu. Policejního chemika Barryho Allena, kterému zásah blesku dodá nadlidskou rychlost, si zahraje Ezra Miller (televizního Granta Gustina tudíž nečekejte). Režie se potom ujme debutující Seth Grahame-Smith (autor románu Pýcha, předsudek a zombíci), který snad Flashovi neupře jeho typický smysl pro humor.

Flash DC
Autor: The CW Flash DC

Aquaman (CZ premiéra: 26. července 2018)

4 měsíce po divácky vstřícném Flashovi se Warneři vydají na tenký led. Vypustí na nás totiž Aquamana aka krále Atlantidy s tváří Jasona Momoy (Khal Drogo ze Hry o trůny), který by měl fungovat trochu jako Thor z hlubin oceánu. Pod vodu se vydáme pod dohledem Jamese Wana, režiséra Saw nebo Rychle a zběsile 7. A pokud vás zajímá, co zrovna jeho přitáhlo k podobnému projektu… nejste v tom sami!

Aquaman DC
Autor: Warner Bros. Aquaman DC
komiks wins

Od Iron Mana k Deadpoolovi: 5 největších komiksových úspěchů

Shazam (CZ premiéra: 4. dubna 2019)

Těsně před dvojkou Justice League nám Warneři představí dalšího superhrdinu, mocného Shazama. Za tímhle jménem se skrývá sirotek Billy Batson, který se po vyřknutí titulního slůvka mění v superhrdinu. A ačkoliv se zatím neví, kdo si Shazama ho zahraje, už byl obsazený záporák filmu, Black Adam. Kdo tuhle atraktivní roli urval? Nebezpečný egyptský princ bude mít tvář Dwaynea „The Rocka“ Johnsona. Připravte se tedy na malého klučinu (respektive jeho dospělé alter ego) a obřího svalovce, kteří se budou mlátit se stejnou vervou jako Superman se Zodem.

Shazam DC
Autor: DC Comics Shazam DC

Justice League Part Two (CZ premiéra: 13. června 2019)

Část jedna a část dva? Jen naoko. Pokračování Justice League samozřejmě naváže na první díl, nejspíš ale ne přímo. První film už je napsaný a začíná se natáčet 11. dubna, dvojka ale ještě nemá scénář a před kamery půjde až za dva roky. V tuhle chvíli tak ještě nevíme, co se v ní bude dít. Počítejte ale s další gigantickou hrozbou, která si vyžádá pozornost celé Batmanovy party.

Justice League comics DC
Autor: DC Comics Justice League comics DC

Cyborg (CZ premiéra: 2. dubna 2020)

Jestli už jste viděli Batman vs. Superman, určitě jste si všimli krátké scény, v níž se kolem polomrtvého mladíka formuje nové robotické tělo. O co přesně šlo? O zrod Cyborga, hi-tech superhrdiny, který je soustavně napojený na elektronické systémy kolem sebe. Původně byl Cyborg fotbalistou Victorem Stonem, z něhož otec po nehodě udělá polovičního robota. A i když je jeho sólový film daleko, pořádná premiéra ho samozřejmě čeká už příští rok v Justice League.

Cyborg DC
Autor: DC Comics Cyborg DC

Green Lantern Corps (CZ premiéra: 18. června 2020)

Warneři chtěli spustit filmový vesmír už před 5 lety Green Lanternem. Film se ale moc nepovedl a muselo se zkusit opáčko s Mužem z oceli, které už naštěstí vyšlo. Co ale s mnohými proklínaným Lanternem? Ten dostane druhou šanci, a to rovnou v týmovce, která je zatím poslední ohlášenou komiksárnou od DC. Pilot Hal Jordan, kterého zelený prsten vybere jako ochránce jednoho sektoru naší galaxie, se možná objeví už ve druhém díle Justice League. Velký reparát ho ale čeká až v létě 2020, tak doufejme, že neudělá jeho populární komiksové předloze další ostudu.

Green Lantern Corps DC
Autor: DC Comics Green Lantern Corps DC
Batman Deadpool Superman 2

Batman a Superman smetli Deadpoola a přepsali rekordy! Má to ale háček...

Na který z chystaných filmů od DC se těšíte nejvíc? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!