Vetřelec a Blade Runner se dočkají seriálové podoby. Ridley Scott prozradil, v jakém jsou stadiu

Sám Ridley Scott je sice režírovat nebude, dohled nad díly, která z něj udělala jednoho z nejoblíbenějších režisérů, si však zachová.
Vetřelec: Covenant
Vetřelec: Covenant
20th Century Fox

reklama

Ridley Scott ani náhodou nepolevuje a neustále zásobuje filmový svět dalšími novinkami. Poslední souboj sice prošuměl kiny, avšak jedná se o jeden z jeho nejlepších snímků za hodně dlouhou dobu. Do kin se řítí jeho druhý letošní film s názvem Klan Gucci. Mezitím třiaosmdesátiletý režisér láká na scénář druhého Gladiátora a nyní plánuje oprášit i další ze svých slavných značek.

Blade Runner
Autor: 20th Century Fox Blade Runner

Seriálová podoba Vetřelce byla oznámena už minulý rok a podle nejnovějších informací potká stejný osud i další Scottovu sci-fi klasiku z přelomu 70. a 80. let – totiž Blade Runnera. V rozhovoru pro pořad Today rozhlasové BBC se slavný režisér rozpovídal právě o těchto dvou projektech.

Blade Runner se nedávno dočkal dalšího příspěvku do univerza složeného především ze dvou filmů. Na streamovacích platformách totiž odstartoval animovaný seriál Blade Runner: Black Lotus, odehrávající se v období mezi prvním snímkem a jeho pokračováním s označením 2049. Podle Scotta se aktuálně píše scénář k pilotnímu dílu hrané série, která by měla sestávat z deseti epizod. Více informací se však fanoušci přemýšlivé sci-fi zatím nedočkali.

Vetřelec: Covenant
Autor: 20th Century Fox Vetřelec: Covenant

Scott se alespoň podělil o pár dalších střípků z chystaného vetřelčího seriálu, který je aspoň o pomyslný krůček dál. Rovněž se nachází ve stadiu psaní scénáře k pilotní epizodě, která by měla uvést diváky do osm až deset hodin trvajícího dobrodružství. Pod ním bude podepsán Noah Hawley, showrunner povedeného seriálu Fargo. Spin-off Vetřelce by se navíc měl netradičně odehrávat na planetě Zemi, nikoli na uzavřené lodi či třeba ve vězení, jak bylo zvykem v dosavadních filmech. Chystaný příběh tedy zřejmě nepředstaví invazi zabijáckých mimozemšťanů pouze jako vzdálenou hrozbu, nýbrž jako přímou součást příběhu.

Přestože Ridley Scott zřejmě nebude pod těmito seriálovými projekty podepsán jako režisér, jeho kreativní dohled bude jistě brán v úvahu. Doufejme, že se nestárnoucímu tvůrci podaří v kombinaci s mladou krví (kterou minimálně Hawley rozhodně představuje) posunout geniální univerza Vetřelce a Blade Runnera zase o kus dál. Především Vetřelec by si po nepříliš vřele přijatém Covenantovi z roku 2017 zasloužil zlepšení reputace...

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!