7 nejděsivějších hororových scén, které nedokoukáte do konce

Jak dobře znáte horory?
Vetřelec
Vetřelec
20th Century Fox

reklama

Dnešní večer patří na COOLu reality show Vězni hororu, která začíná už ve 22.20. Ještě než se však vydáte vysmát se se bídné odvaze zdejších postaviček, připomeňte si další perly, které nám kdy dal hororový žánr!

07) Smrt chůvy (Přichází Satan!)

Pojedeme klasiku – a tou Přichází Satan! rozhodně je. Filmová verze antikoncepce vám totiž dovede opravdu brutálním způsobem připomenout, co je to gravitace.

06) "Oživování" (Věc)

Pro dobrotu na žebrotu přišel i medik ze slavné Věci. Každý leták s ilustrací první pomoci v nás od tohoto filmu vyvolává nepříjemné pocení, ale to i před tím, než dojdeme na dýchání z úst do úst.

05) Budeme potřebovat větší loď (Čelisti)

Dodnes se vlastně nemůžeme rozhodnout, jestli je tahle slavná momentka z Čelistí děsivá, anebo vtipná. Nejspíše obojí. Jedno však víme jistě – být na místě hlavních hrdinů, budeme potřebovat nové spodní prádlo.

04) Kladivovaná (Misery nechce zemřít)

Přitápíme pod kotlem, pokud je totiž jedna slavná scéna, na kterou je zatěžko se dívat, pak je to právě devastace nohou v Misery nechce zemřít. Oproti jiným hororům má navíc tento onu podstatnou výhodu, že si vystačil bez nadpřirozena – takže prostě víte, že někde na světě se v nesčetně úchylné lidské historii něco podobného určitě dělo…

03) Vymítač ďábla

Vybrat nechutnou scénu z Vymítače je jako vybrat si oblíbený kousek z bonboniéry – je jich prostě příliš, a mnohé jsou si navíc i podobné! Nakonec však musíme oproti slavnému zelenému zvracení volit okamžik sebepoškození a násilí níže. Oproti jiným slavným momentkám totiž právě tato nebyla obroušena nesčetnými parodiemi.

02) Zrození (Vetřelec)

Porod už nikdy nebude stejný – kultovní narození Vetřelce bylo jednou z nejšokantnějších scén filmového hororu a dodnes patří mezi naprosto bestiální okamžiky. Tím spíše to platí, že na hrozbě Vetřelce nic neubraly ani horší filmy vycházející pod jeho značkou. Tahle scéna je zkrátka dílo génia!

01) Postavení u zdi (Záhada Blair Witch)

Dnešní generaci však možná více říká úplné finále Záhady Blair Witch. Po dlouhých desítkách minut bloudění lesem a naznačování pozadí všeho hororu se tu konečně dočkáme příchodu do domku ústřední čarodějnice. V tomto okamžiku se mohlo HODNĚ pokazit, aby Blair Witch vyzněl naprázdno. Filmaři však vymysleli minimalisté finále, které hororu nic neubralo – a naopak donutilo diváky s otevřenou pusou koukat na plátno.

Vězni hororu začínají na Prima COOL už dnes ve 22.20 a pokračují v podobném čase až do příštího úterý.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!