VIDEO: Futurama se vrací v mobilní videohře. Tady máte parádní upoutávky!

Letos v září to budou již 4 roky, co došlo na odvysílání posledního dílu milovaného seroše Futurama. Doposud byli jeho fanoušci, kteří se dožadovali nášupu, odkázáni toliko na nekonečné reprízy a čtení amatérských internetových povídek. Futurama se však po pauze zase vrací - jako mobilní hra.
Futurama: Worlds of Tomorrow
Futurama: Worlds of Tomorrow
FOX

reklama

Zbrusu nová hra, u níž teď zabijete nejedno odpoledne, se jmenuje se Futurama: Worlds of Tomorrow a chlubí se zejména skutečností, že na scénáři pracoval Matt Groening a další jména z partičky scenáristů, kteří Futuramu sami napsali.

Co do hratelnosti má titul disponovat prvky exploračního RPG, budovatelské strategie a tahové strategie s RPG prvky. Těšit se tak máme na prozkoumávání galaxie v kůži našich nejznámějších hrdinů, prožívání nových dobrodružství a celkově solidní nášup nových příběhů.

První strategická část se zřejmě inspiruje ve velkém úspěchu Simpsons: Tapped Out, část druhá připomíná jednoduché JRPG hry. Podstatnější bude, zda-li titul skutečně dýchá atmosférou seriálu – to však už budou muset posoudit hráči.

Vedle příslibu novinek přitom potěší i sympatická reklamní kampaň plná atmosféry staré dobré Futuramy. Ostatně, posuďte sami!

VIDEO: První trailer nové herní Futuramy

Titul je k dispozici pro iOS a Android, v případě velkého úspěchu však může dojít i na jeho budoucí vydání pro osobní počítače. Hra je také k dispozici zdarma... Alespoň v základním nastavení, jak už to u mobilních titulů holt chodí.

V řeči čísel totiž samozřejmě nabídne i in-app mikrotranskce od dvou dolarů až po sto dolarů - avšak astronomickou částku budou muset vynaložit jenom ti nejvěrnější (a nejbohatší) fanoušci.

Nejde mimochodem o první mobilní hru zasazenou ve světě Futuramy. Minulý měsíc rovněž vyšla Futurama: Game of Drones, na níž pracoval i legendární designér Monkey Islandu, Dave Grossman. Ta však ještě neměla tak pekelně podařenou reklamní kampaň jako aktuální dílko.

Přesvědčit se o tom můžete i ve druhém traileru, v němž si spolu pokecají takové celebrity jako Neil DeGrasse Tyson, Bill Nye, Stephen Hawking či George Takei!

VIDEO: Druhý trailer nové herní Futuramy

Futurama běží na Prima COOL každý všední den před čtvrtou odpolední!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama