VIDEO: Zkuste dokoukat 6 nejděsivějších scén z hororových seriálů

Nad čím můžete přemýšlet před spaním!
Agresivní virus
Agresivní virus
FX

reklama

V noci z neděle na pondělí začíná na Prima COOL premiérová třetí řada Agresivního viru. Seriál o globální virové pandemii, která se změnila v šíření viru měnícího lidi na vampýry, pokračuje svou nadějně rozjetou zápletku. Zároveň ale bude servírovat i nové, řádně syrové děsivé scénky. Nakonec, hororové seriály nás uměly vždy dobře postrašit i v minulosti. Kterým to šlo nejlíp?

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!!!

06) Piknik s klaunem (American Horror Story)

Klauni jsou evergreen – když chcete pořádně postrašit, stačí narvat dobrého herce do kostýmu a voila, diváci utíkají v pláči od obrazovek. American Horror Story sám například nabídl celou paletu pořádných děsů, ale jenom výstup vražedného klauna ve Freak Show nám umí spolehlivě znechutit každý piknik!

05) WTFinále se zrcadlem (Městečko Twin Peaks)

Jde to však i bez nožů a krve. David Lynch položil svým Městečkem Twin Peaks základ strašení postaveném na čiré atmosféře, minimimu zvuků a expresivním herectví. Bez kontextu máloco z toho funguje – proto jako důkaz namísto slibů vezměte finále původního Twin Peaks (spoilery, že jo!), které za bizarní Lynchovo strašení mluví nejlépe.

04) Světlušky útočí (Akta X)

Dost možná nejpopulárnější díl Akt X vůbec (alespoň podle naší metriky à la "hodně lidí o světluškách dodnes mluví") se vybodl na mimozemské kreatury, nehmotné duchy a vědecké Frankensteiny a nechal hlavní partu běhat po lese ve strachu před hmyzem. Pravěké "světlušky", které z živých bytostí vysávaly vlhkost, vyděsily jak tím, že šlo o zcela validně představitelnou formu života, tak i tím, že šlo o ztělesnění fobie z hmyzu a bakterií.

03) Troll na křídle (The Twilight Zone)

Tradice děsivých scén v televizi sahá daleko za období, kdy se většina z nás narodila. Prapůvodní The Twilight Zone, antologický seroš (každý díl jiný příběh, postavy, premisa) podobný u nás známějším Krajním mezím, se scénou trolla na křídle zapsal do dějin popkultury. Vypadá to možná trapně, ale strach z toho, že jste jediný, který vidí něco nebezpečného, a nevíte, jestli máte vůbec něco říct, protože vás ostatní budou mít za cvoka, je tu znázorněn vskutku dokonale!

02) Smrt Rity (Dexter)

Děsivé scény si mohou vystačit i bez nadpřirozena – jak potvrdí každý divák Dextera. Dalo by se argumentovat, že finále 4. řady, v níž Dexter přijde o svou ženu, do té doby symbol minimální snahy hrát lidskou bytost, je absolutním vrcholem seriálu, po němž šla kvalita už jenom dolů. Děsivá tak na téhle scéně není jen krvavá lázeň, ale i počátek konce jednoho z nejlepších seriálů poslední dekády.

01) Klaun v kanále (To)

S klaunem jsme začali, a tak s ním také skončíme! Ústřední potvora z To, opět ve formě klauna, patří mezi nesmrtelné bestie – metaforicky i doslova. Důvod, proč nás stále baví nechat se tímhle pekelníkem strašit, dokonale vystihuje scéna s kanálem, balonkem a Georgem. Takhle zkombinovat fobii z klaunů, kanálů, naivních dětí i Tima Curryho, to se jen tak nevidí!

Třetí řada Agresivního viru začíná na Prima COOL v noci z neděle 22. dubna na pondělí 23. dubna v 0.20, takže... jo, bude hlavně pro insomniaky!

reklama

reklama