VIDEO: Podívejte se na 5 nejzábavnějších scén Jima Carreyho!

Od Ace Ventury po Masku.
Lhář, lhář
Lhář, lhář
Universal pictures

reklama

V sobotu se vám připomene Jim Carrey ve své klasice Lhář, lhář. Jako bezpáteřní právník se tu ocitne v "kletbě", kvůli níž musí říkat jenom a pouze pravdu. Což je vzhledem k jeho profesi poněkud... komplikované. Díky pestrému repertoáru Carreyho mimiky však bude výsledek o to zábavnější – komiku má doslova v krvi, jak ukázala tahle pětice fenomenálních scén.

05) Hrabě Olaf se představuje

Film: Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

Pro mnoho diváků byl Carreyho Olaf prakticky jediným důvodem, proč Lemonyho Snicketa sledovat. Ne snad, že by tenhle biják byl nějak špatný, Carreyho přednes maniakálního strýce, který se snaží zabít jemu svěřené děti, byl však natolik ďábelsky zábavný, že si pro sebe ukradl celý film! Celou atmosféru ostatně vystihuje už jeho první scéna.

04) Chudák Evan

Film: Božský Bruce

Vypíchnout by se daly i další scény, a je nasnadě, že tu vlastně více září Steve Carell než samotný Jim Carrey – právě tahle momentka však vystihuje to nejlepší na Božském Bruceovi jako takovém. Pro jednou se Carreyho postavě něco daří, nikoliv opačně, a je neskonale zábavné to tak či onak sledovat.

03) Eastwood jinak

Film: Maska

Maska byla filmem, který Jima Carreyho nejvíc proslavil. Kombinace jeho přednesu s krásami Cameron Diaz a prvními hustokrutě aplikovanými digitálními efekty (tekutý Terminátor byl fajn, ale Maska byla vtipnější!) vytvořila legendární kombinaci. A nejlépe vše dobré shrnuje scéna, v níž Carrey zparoduje kultovní hlášku Drsného Harryho.

02) Super Slow Mo

Film: Ace Ventura: Zvířecí detektiv

Pokud si vás Carrey nezískal s Maskou na tváři, nejspíše tak učinil jako Ace Ventura. Vybrat z tohoto bijáku ultimativní gag by bylo nadlidským úkonem, troufáme si však tvrdit, že momentka "zpomaleného pohybu" patří mezi okamžiky, které mezi diváky doslova zlidověly (buď to, anebo jsme v dětství tenhle okamžik napodobovali často alespoň my)!

01) Umění vyjednávání

Film: Lhář, lhář

Ať už však dělá cokoliv, Carrey zvládal provádět i naprosté hovadiny jako pán! Jeho legendární "vyjednávání" ve Lhář, Lhář postrádalo jakákoliv logická slova a potkat někoho podobného za hluboké noci, nejspíše bychom volali do blázince. Jenom Carrey však dovedl i z tak nesmyslné scény vykouzlit legendární zážitek.

Lhář, lhář začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

reklama

reklama