Simpsonovi se vrhají do světa e-sportu. Sledujte, jak Bart vydrtí soupeře v League of Legends

Tvůrci věnovali maximální pozornost co nejpřesnějšímu zachycení komunity profesionálních hráčů. Taky jste zvědaví?
Bart hraje League of Legends
Bart hraje League of Legends
20th Century Fox

reklama

V sedmnácté epizodě 30. sezony seriálu Simpsonovi, kterou právě vysíláme na Prima COOL, zavítáme do světa e-sportů. V díle s výstižným názvem E My Sports (český titul teprve zveřejníme) se Bart naplno ponoří do turnajového hraní hry League of Legends. Trenérem mu bude překvapivě táta Homer. Bude to Líza, která se je pokusí vrátit zpátky do reality.

Aby tvůrci dosáhli maximální autentičnosti, přizvali si jako konzultanty autory hry ze studia Riot Games. "Navázali jsme velice úzkou spolupráci. Upravovali jsme scénář i dialogy a starali se o to, aby celý turnajový svět League of Legends odpovídal skutečnosti. Tvůrci nás oslovili sami, díl není nijak sponzorovaný," vysvětlil víceprezident studia Whaen Rozelle.

Seriálový tým si nechal veškerou kontrolu nad výsledným příběhem epizody, takže spolupracovníci neměli možnost vidět díl dříve než běžní diváci a mluvit ještě do jeho obsahu. Lidé z Riot Games se však dušovali, že z přečteného scénáře jim nepřišlo, že by seriál ukazoval svět e-sportů v negativním světle nebo rozšiřoval různá klišé o hráčské komunitě.

V původním znění nadaboval jednu z postav známý americký League of Legends komentátor David Phreak Turley.

České premiéry dílu se dočkáte na konci května na Prima COOL.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama