Podívejte se na 7 nejpamátnějších scén z Živých mrtvých

Které utkvěly v hlavě vám?
Živí mrtví
Živí mrtví
AMC

reklama

V neděli ve 23.05 vás na COOLu čeká další premiérový díl Živých mrtvých. Osmá řada se nese v duchu otevřené války Ricka s Neganem, akce je však v Živých mrtvých vždy pevně po boku emocí a dramatu. Vzpomněli jsme proto na sedmero minulých scén ze sedmera uplynulých sezon, které jsou památným důkazem místo slibů.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Živí mrtví VIII (2) - upoutávka

07) Neganova losovačka

Začneme skoro na konci, totiž ve finále 6. řady, kdy dochází na první a doslova fatální sraz Rickovy party s Neganem. Na vyřešení toho, komu všemu byla Neganova hra s pálkou osudná, pak fanoušci čekali dlouhého půl roku...

06) Shaneova cesta k Temné straně

Ani úvod 2. řady nebyl žádné peříčko. Shane, do té doby de facto druhá nejvýznamnější postava seriálu, tu udělala, co musela pro své přežití, a nastoupila na cestu vstříc osudovému sešupu k šílenství.

05) Carol vs. Terminus

Ne všechny okamžiky Živých mrtvých jsou však živnou půdou deprese. Okamžik, kdy Carol započne konec kanibalského Terminu, platí za jeden z mála momentů, kdy klaďasové vzdor všem příkořím zvítězí.

04) Smrt Guvernéra

Vedle Negana byl Guvernér jedním ze záporáků, kteří v Živých mrtvých pobyli (i pobili...) nejdéle. I jeho dny však byly v polovině 4. řady sečteny a každému divákovi to muselo vyloudit úsměv na rtech.

03) Rick jde po krku pedofilům

Dalším okamžikem malého vítězství byla situace, při níž Rick spáchal spravedlivou pomstu na Joeovi – cápkovi, který vyhrožoval znásilněním jeho syna. Nejen palnými nebo sečnými zbraněmi je člověk po apokalypse živ!

02) Objevení Sophie

Jedním z nejemotivnějších momentů seriálu bylo vyřešení záludné otázky většiny 2. řady "Kde je Sophie?" Malá holčička ztracená ve světě zombíků nemá velkou šanci na přežití, definitivní odpověď na nevyhnutelné byla i přesto skutečnou ránou na solar.

01) Carol a Lizzie

Na absolutní vrchol seznamu však musíme – i kvůli kontextu Sophie a její mámy Carol – katapultovat popravu Lizzie rukou Carol. Děvčátko ve svém hrůzném světě logicky zešílelo a zabilo svou sestru, protože se domnívalo, že jí tím pomůže. Byly to okamžiky, jako je tento, které z Carol udělaly nečekanou hvězdu Živých mrtvých – a kvůli kterým stojí za to sledovat tak nekompromisní podívanou, jakou se stali!

Premiérová 8. série Živých mrtvých pokračuje na Prima COOL v neděli ve 23.05.

reklama

reklama