5 nových postav z 5. série Vikingů, které potřebujete znát

Nová krev k prolévání v premiérových dílech!
Vikingové
Vikingové
History

reklama

Premiérová 5. řada Vikingů začíná na Prima COOL už v neděli ve 22.40. Těšit se můžete jak na nové příběhy navazující na Ragnarovu... absenci vlivem událostí předešlé řady, tak i na nové postavy. Je jasné, že seriál bude potřebovat zejména nového tahouna v hlavní roli – a nečekaně se jím stane někdo, koho z historických seriálů dost možná už dobře znáte. Jakých pět postav se tedy bude nově prát o vaši pozornost?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vikingové V (1) - upoutávka

5) Alfred (Ferdia Walsh-Peelo)

Vzhledem k tomu, že čas ve Vikinzích letí kvapem kupředu, některé (staro)nové postavy znáte již z dřívějška – mají však novou tvář! Příkladem prvním budiž irský muzikant Ferdia Walsh-Peelo, který se v 5. řadě zhostí hraní prince Alfreda.

Alfred (Ferdia Walsh-Peelo)
Autor: History Alfred (Ferdia Walsh-Peelo)

04) Ketill (Adam Copeland)

Zřejmě nejpozoruhodnějším novým přídavkem bude válečník Ketill. A to nikoliv jen pro svou úlohu v ději, ale protože se jej zhostil zápasník WWE Adam Copeland. Ketill se přidá ke Flokiho výpravě do nových končin – bez spoilerů pak můžeme říct jen tolik, že díky této dějové linii nebude ani v 5. řadě scházet průzkum exotických končin světa!

Ketill (Adam Copeland)
Autor: History Ketill (Adam Copeland)

03) Aethelred (Darren Cahill)

Zcela jiným pánem na holení, a to doslova, bude v 5. řadě Aethelred. I když totoho klučinu již znáte z předešlých řad, nově se jeho hraní ujme Darren Cahill, který je o poznání starším floutkem než předešlí představitelé. Jinými slov, v 5. řadě nás čeká další mírný skok v čase dopředu, a to znamená i novou, dospělejší úlohu pro Aethelreda!

Aethelred (Darren Cahill)
Autor: History Aethelred (Darren Cahill)

02) Eyvind (Kris Holden-Ried)

Novou tváří bude také Eyvind, válečník původem z Kattegatu, který se rozhodne zvednout kotvy a přesídlit do jiné části světa. Kam přesně, to už nebudeme prozrazovat – řekneme však, že v tom bude hrát stěžejní roli Floki. Bez zajímavosti není ani fakt, že Eyvinda hraje Kris Holden-Ried, kterého můžete znát třeba jako Nylandera ze seriálu Arrow nebo Willa Comptona z Tudorovců.

Eyvind (Kris Holden-Ried)
Autor: History Eyvind (Kris Holden-Ried)

01) Biskup Heahmund (Jonathan Rhys Meyers)

Také Heahmund se již objevil ve 4. řadě Vikingů, potažmo v jejich poslední scéně. Tvůrce Vikingů Michael Hirst však později potvrdil, že bude Heahmund hrát v 5. řadě mnohem zásadnější roli. O to více nás těší, že maniakálnímu saxonskému bojujícímu „mnichovi“ propůjčil svou tvář zrovna Jonathan Rhys Meyers, kterého jsme si zamilovali již v Tudorovcích!

Biskup Heahmund (Jonathan Rhys Meyers)
Autor: History Biskup Heahmund (Jonathan Rhys Meyers)

Premiérová 5. řada Vikingů začíná na Prima COOL v neděli ve 22.40!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama