Kde přesně se točí seriáloví Vikingové? Poznejte nejdůležitější lokace

Ragnarův domov je převážně v Irsku.
Vikingové
Vikingové
History

reklama

Vikingové míří do Evropy – již v neděli ve 22.10 se v premiérovém díle 3. série podívají až do Paříže. Dnešní hlavní město Francie však v 10. století asi nepoznáte, a to ačkoliv jej filmaři vykreslili zcela podle dochovaných map. Jedním z důvodů bude i skutečnost, že se epizoda točila v Irsku – stejně jako drtivá většina Vikingů. To však na druhou stranu rovněž znamená, že můžete řadu lokací seriálu sami navštívit! Jaké třeba?

Vikingové III (7) - upoutávka
Vikingové III (7) - upoutávka

06) River Boyne

Právě v této oblasti se natáčela řada scén z Paříže a okolí. Řeka Boyne zastala úlohu francouzské Seiny, po níž se Vikingové plavili vstříc ústřední středověké metropoli. Část scén pak vznikala poblíž hradu Slane, který ovšem můžete znát i mimo kameru Vikingů. Koncertovali tu totiž Rolling Stones, U2 i Madonna!

Vikingové
Autor: History Vikingové

05) Luggala Estate

Když Vikingové zrovna nejezdí vstříc Paříži, řada scén se natáčí v regionu Luggala Estate. Zdejší stejnojmenná hora má kolem sebe opředené starodávné pověry a v okolí se nachází také množina jezer v čele s Lough Tay. Pro pohádkově krásnou krajinu se zde natáčely filmy jako Statečné srdce nebo Excalibur. V případě Vikingů pak lokace zastala úlohu Ragnarovy vesnice Kattegat a jejího okolí.

Vikingové
Autor: History Vikingové

04) Nuns Beach

Naopak když se Ragnar vylodil u cizích břehů, filmaři museli pro unikátně vypadající pláž vyrazit ke slavné Nuns Beach, dalšího prastarého irského klenotu. Se svým vyhřeznutím do místní skály viděla Nun Beach jak davy štábů, tak i řadu jiných výlevů. Pláž je mimochodem pojmenována podle toho, že se zde koupaly jeptišky.

03) Powerscourt Waterfall

Něco podobného jsme v seriálu ostatně viděli také – když se Ragnar poprvé potkal se svou budoucí druhou ženou Aslaug. Právě tato scéna je jednou z těch, které vznikly poblíž Powerscourt Estate, konkrétněji u místního opulentního vodopádu. Samotná usedlost mimo kameru však paradoxně nemůže být Vikingům vzdálenější – je totiž vyvedena ve stylu japonských zahrad.

Vikingové
Autor: History Vikingové

02) Ashford Studios

Předposlední lokací, kterou zmíníme, je paradoxně něco, co nemůže být od přírody vzdálenější. Filmové ateliéry Ashford hostí většinu interiérových scén, ale i scény vyžadující vyšší míru zvláštních triků a/nebo zelené pozadí. Pokud se tak seriáloví Vikingové například plaví na rozbouřeném moři, můžete si být jistí, že se namísto točení uprostřed Atlantiku vše realizovalo v Ashfordu.

01) Kanada, Maroko, Island…

Irsko každopádně není jedinou zemí, kde Vikingové vznikají. V budoucích řadách se štáb musel kvůli potřebám nových lokací vydat i do Kanady, Maroka či na severský Island. Nebudeme spoilerovat, jaké zápletky se tam odehrávaly. Už jen samotná potřeba podobných míst však naznačuje, že zábava aktuálně vysílanou řadou rozhodně nekončí!

Vikingové
Autor: History Vikingové

Vikingové pokračují na Prima COOL v neděli ve 22.10.

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama