9 věcí, které nevíte o American Horror Story: Hotel

Hotel Cortez vás očekává.
American Horror Story: Hotel
American Horror Story: Hotel
FX

reklama

Již v neděli ve 23.50 se na COOL vrací American Horror Story s premiérou 5. řady jménem Hotel. Těšit se můžete na další psychedelickou zápletku plnou strachu a hnusu, tentokrát v jednom svérázném losangeleském příbytku. AHS se tím v mnoha ohledech vrací ke kořenům, v jiných se však nebojí ani inovací. Vypíchli jsme pro vás to nejdůležitější, co jste o Hotelu nejspíš nevěděli!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

American Horror Story: Hotel (1)-noční verze - upoutávka

09) Zápletka nové řady se, jak plyne z názvu, točí kolem tajemného hotelu Cortez v Los Angeles. Ten padne do oka pozoruhodnému detektivovi, jelikož disponuje pestrou paletou obskurních postaviček a jejich příběhů.

08) Pátá řada si vybojovala celkem osm nominací na ceny Emmy, tedy jakési televizně-seriálové Oscary. Patřily mezi ně i nominace za herecký výkony Sarah Paulson a Kathy Bates.

07) V Hotelu se vrací celá řada známých tváří z předešlých řad - krom výše zmíněných i Evan Peters, Wes Bentley, Matt Bomer nebo Chloë Sevigny. Nevrátí se naopak Jessica Lange a Frances Conroy. Nově pak přibyla dvě významná jména - Cheyenne Jackson a zejména Lady Gaga. Ta si zahrála postavy výstřední krvosajky, které je zhruba sto let!

American Horror Story: Hotel
Autor: FX American Horror Story: Hotel

06) Novinkou je i skutečnost, že pátá řada tak trochu opustila původní antalogickou formu seriálu. Stále platí, že Hotel nabídne nový příběh a nové postavy. Od páté řady se však začínají některé zdejší události výrazně spojovat s událostmi ze starších řad. Sám hotel Cortez ostatně (dle slov scenáristů) stojí kousek od vražedného domku z 1. řady American Horror Story.

05) Všechna patra hotelu jsou ve své stylizaci inspirovány hororem Osvícení z roku 1980 od legendárního Stanleyho Kubricka. I v tom ostatně šlo o vražedný hotel, v němž jsou ceny na pokoj tou zdaleka nejméně šílenou místní veličinou.

04) To se podepsalo i na ceně produkce, kulisy hotelu Cortez totiž patří mezi ty nejdražší v celé historii American Horror Story. Návrhář kulis Mark Worthingon pro natáčení postavil dvě celá ozvučená patra včetně funkčního výtahu!

American Horror Story: Hotel
Autor: FX American Horror Story: Hotel

03) Inspirací filmařů byly krom Osvícení i další reálné příběhy - zejména neslavný skutečný losangeleský hotel Cell. Část inspirace pochází i z pomatené mysli sériových vrahů Richarda Ramireze nebo Jacka Unterwegera.

02) Pátá řada je pak věnována Elise Lam, která v hotelu Cell za neobjasněných příčin zemřela v roce 2013. Lam byla nejprve ohlášena jako zmizelá, načež losangeleská policie zveřejnila bezpečnostní video z výtahu, na němž se Lam chová, jako kdyby ji někdo sledoval. Její tělo bylo později objeveno uvnitř zásobárny s vodou na střeše.

01) Nejvýznamnější porci inspirace ale obstaraly vraždy H. H. Holmese, prvního amerického sériového vraha, který si na konci 19. století postavil v Chicagu vlastní hotel, v němž zabil několik svých obětí. Holmesovy činy sice byly (i jím samotným) značně zveličeny, nelze však popřít, že při popisu jeho života vstávají hrůzou vlasy na hlavě!

American Horror Story: Hotel
Autor: FX American Horror Story: Hotel

První díl American Horror Story: Hotel začíná na Prima COOL v neděli ve 23.50!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama