Vybrali jsme 4 nejodpornější horory všech dob. Z těchto kousků se vám opravdu zvedne žaludek!

Krev všude kam se podíváš
odpornehorory4
odpornehorory4
Blumhouse Tilt/Entertainment Film/IFC Midnight

reklama

Rozmixované vnitřnosti, spálená krev, démoni nebo třeba jen kraťoučký záběr na starého dobrého hada. Těch skutečně nechutných a děsivých výjevů se od vzniku hororového žánru objevily tisíce, a ačkoliv je samozřejmě běžné, že na ně každý člověk bude reagovat trochu jinak, někdy je ten mix natolik univerzální, že prostě vyděsí naprosto každého. A když ne vyděsí, tak definitivně znechutí.

No a my se po včerejším traileru na snímek Rupture hecli a vybrali pro vás rovnou 4 nejodpornější horory, jaké kdy spatřily světlo světa.

Noomi Rapace ve filmu Rupture

VIDEO: Nejodpornější horor roku je tady! Novou ukázku na Rupture sotva zvládnete dokoukat!

Lidská stonožka 2 (2011)

Snad jediná věc, kterou mohla na filmovém plátně překonat nechutnost prvního dílu Lidské stonožky, bylo její pokračování. No a povedlo se, místo tří chudáků jich tentokrát bylo ve filmu dvanáct a šílený hlavní hrdina se s nimi vůbec nepáral. Teda vlastně páral, no ale… však chápete. Nejhorší scéna? Jednoznačně to finále! Fuj, fuj, fuj!

Kanibalové (1980)

Je libo výlet za exotickým krajem? Co třeba navštívit domorodé kmeny? Čtyřčlenná skupinka mladých reportérů přesně po takovém dobrodružství toužila, ani v těch nejhorších snech je ale nenapadlo, že by se už také nikdy nemuseli z výletu vrátit. Proč? Vyrušili totiž zaostalý kmen lidojedů a to se ve filmu ukáže jako fatální omyl. Film je natočený podle skutečných událostí a některé záběry jsou tak autentické, že z nich budete mít hrůzu v očích ještě o týden později.

Snuff 102 (2007)

Tenhle mimořádný argentinský snímek možná není příliš povedený, alespoň co se filmového hlediska týče, rozhodně ale splňuje naše kritérium odpornosti. Mladá novinářka v něm vyráží natočit reportáž o tzv. snuff filmech, což jsou filmy, ve kterých dochází k mučení, znásilňování a vraždění lidí. Samozřejmě se jí to stane osudným, mnohem důležitější jsou ale ty výjevy, které se mezitím ve snímku odehrají. Bude vám z nich zle, takže tenhle film skutečně nedoporučujeme, pokud nemáte opravdu silný žaludek!

Hellraiser (1987)

Snímek Pekelník z roku 1987 je fakt velké psycho. Hlavní hrdina je muž stažený z kůže, kterého oživil jeho bratr. Tenhle nemrtvý frajer pak přemluví svoji přítelkyni, aby mu pomohla nalákat cizí muže do jejich bytu, kde je on může následně zabít a díky tomu si postupně obnovit své vlastní tělo. To ale ještě nic není. Ten pravý masakr začne teprve ve chvíli, kdy k tomu obnovení dojde. Co se přesně stane vám neřeknu, pokud si na to ale troufáte, běžte a na film se koukněte sami.

reklama

reklama