Vybrali jsme 9 nejlepších dílů Simpsonových z posledních let! Taky vás bavily nejvíc?

Simpsonovi pořád válí! Stačí si dobře vybrat.
V každé řadě seriálu Simpsonovi najdete seriálové zlato!
V každé řadě seriálu Simpsonovi najdete seriálové zlato!

reklama

Simpsonovic rodinka už má něco odžito a podle některých se to podepisuje na její klesající kvalitě. Naštěstí máte nás, co vám před premiérou 29. série (pondělí 20.50!) z každé pozdní sezóny vykutáme ryzí příběhové zlato!

09) Cesta do Homeriky

I když je Cesta do Homeriky ze 20. řady už skoro desetiletí stará, tenhle příběh člověk dnes jako když najde – jen posuďte. Co začne jako příklad strachu z migrantů jdoucích do Springfieldu za prací, se promptně změní ve chvíli, kdy se začnou na hlídání ulic cvičit milice a Quimby navrhne plán postavit zeď…

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

08) Panu dozorci s láskou

Překvapivě prorocká je i nejlepší epizoda z 21. řady, jen tentokrát upozorňuje na riziko vládního sledování občanů, kdy ve Springfieldu začnou zavádět sledování obyvatel na způsob Londýna. Díl přitom vyšel tři roky před počátkem Snowdenovy kauzy.

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

07) Dobrý otec Homer

Nakonec i epizoda, v níž se Homer zblázní do sitcomu z 80. let a pořídí si svetr na způsob Billa Cosbyho, je dnes – poté, co byl Cosby v reálu obviněn z celé baterie znásilnění – tak trochu prazvláštní podívanou. Na druhou stranu, předpovídání budoucnosti není nic, v čem by Simpsonovi neměli praxi...

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

06) Duch Vánoc příštích

Simpsonovi nezabrouzdali do budoucnosti poprvé a zcela jistě ani ne naposledy. V případě tohoto dílu byl výsledek nečekaně osvěžující. Asi tak, jako když tvůrci v jediném příběhu zkombinují téma rodiny, nostalgie i světa nečekaných zítřků!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

05) Před zničením otestujte

O řadu později nás čeká trochu slabší porce kvality. Díl Před zničením otestujte má však výhodu, že po dlouhé době sází na Barta. Když je další osud školy v rukou jeho (dobré) známky, otestuje to Bartovy schopnosti (přeneseně i doslova) tak, že je z toho pořád nejlepší pokoukání sezóny! 

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

04) Život v kostce

Na první pohled je Život v kostce tradiční ždímačkou povrchního nápadu – komu by se přece nelíbili LEGO Simpsonovi? Vzdor poněkud jednoduché premise se však podařilo tvůrcům překvapivě plnohodnotný díl, který nestál jenom na okázalé ukázce třetího rozměru!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

03) Bartův nový kamarád

Za normálních okolností by byl Bartův nový kamarád standardní podívanou z konce řady. Jenže tenhle díl vznikl na motivy prastarého, do této chvíle nerealizovaného scénáře Judda Apatowa (Zhouchnutá) a nese stopy stylu Simpsonových z jejich svěžích začátků!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

02) Halloween je horor

Rok co rok se v Simpsonových setkáváme s čarodějnickými díly – doposud vždy se ale všechny odehrávaly ve vakuu, kdy neměly skutečný vliv na „skutečný“ svět Simpsonů. Nápad přijít s halloweenským speciálem, který se bude odehrávat v „běžném“ Springfieldu, byl proto v minulé řadě nečekaně příjemný!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

01) Hodinky po tátovi

Teprve letos v březnu (na COOLu dokonce v září!) došlo na premiéru zatím posledního nejlepšího dílu 28. řady, Hodinky po tátovi. Krom žoviální úvodní scény s žabičkou tu na duši zahřálo kombo Barta a dědy Simpsona - což jen připomíná, že kdysi se mladému sígrovi věnovali Simpsonovi o dost víc!

Simpsonovi
Autor: FOX Simpsonovi

29. série Simpsonových začíná na Prima COOL 8. ledna ve 20.50 a bude pokračovat vždycky v pondělí ve stejnou dobu.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama