Zábavný Lego Batman dorazil do kin! Jak se povedl?

Temný rytíř vyráží na zbrusu novou misi.
LEGO Batman
LEGO Batman
Warner Bros.

reklama

Tři roky starý Lego příběh byl ohromným překvapením, které odstartovalo nový filmový vesmír. Ten letos rozšíří hlavně zářijové Lego Ninjago, už teď je ale v kinech Lego Batman, jenž vrací do hry kostičkového temného rytíře.

Jak správně tušíte, Batmanova sólovka není (a ani nechce být) epickým dramatem, jež by mělo konkurovat geniální trilogii od Christophera Nolana nebo loňskému duelu Batmana se Supermanem. Místo toho jsme dostali roztomilou komedii, která sází jednu hlášku za druhou a snaží se fanoušky téměř ubít odkazy na batmanovské comicsy, videohry a předchozí celovečeráky. Že se v netopýřím vesmíru moc nevyznáte? V tom případě si film užijete tak nějak napůl. Pokud ale víte, jaký kostým měl Batman v roce 1966 nebo kde řešil trable se dvěma loděmi, čeká vás velká animovaná radost, která Lego příběhu rozhodně nedělá ostudu.

Proč se mu Lego Batman vlastně nemůže rovnat? Zatímco minule šel do kin unikátní příběh s nenapodobitelným závěrem, tady dostanete "jen" pasující žánrový standard, v němž je možná až příliš barevného blbnutí na úrok práce s postavami. I v téhle podobně je ale Lego Batman vítaně zábavnou oddechovkou, po které to bude mít filmový Batman s tváří Bena Afflecka zase o něco těžší. Takže směle utíkejte do kina, nuda vám rozhodně nehrozí!

Hodnocení: 7/10

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!