Zaklínače málem hrála hvězda Avengers. Kdo chtěl Cavillovi vyfouknout práci?

Seriálový Zaklínač mohl původně vypadat úplně jinak. Co se dělo před obsazení Henryho Cavilla?
Zaklínač a Avengers
Zaklínač a Avengers
Netflix / Marvel Studios

reklama

Henry Cavill nedávno oznámil, že opouští roli Geralta z Rivie v seriálovém Zaklínači a počínaje čtvrtou sezonou ho nahradí Liam Hemsworth (Hunger Games, Most Dangerous Game). Zároveň vyšlo najevo, že mezi Cavillem a tvůrci docházelo ke sporům už v průběhu natáčení druhé série a že jeho odchod byl jen otázkou času.

Server Redanian Intelligence teď zveřejnil více informací týkajících se obsazení hlavní role, které ukazují, že se Hemsworth účastnil už původního castingu na Geralta a byl mezi hlavními kandidáty, nakonec však dostal přednost Cavill. Když se později začínalo ukazovat, že se Cavillova účast v seriálů chýlí ke konci, neplánovala produkce nový casting, ale rovnou oslovila právě Hemswortha. Jak už dnes víme, tak kývnul.

Sebastian Stan jako marvelovský Winter Soldier
Autor: Marvel Studios Sebastian Stan jako marvelovský Winter Soldier

Hodně zajímavé je však zjištění, že byl mezi finalisty původního castingu i Sebastian Stan, známý hlavně rolí superhrdiny Buckyho Barnese / Winter Soldiera. Objevil se v Avengers 3 a 4, v mnoha dalších marvelovkách i v samostatném seriálu Falcon a Winter Soldier. Také on byl samozřejmě vysoko na seznamu kandidátů, kteří mohli Cavilla vystřídat.

Třetí série Zaklínače bude mít premiéru v létě 2023, natáčení čtvrté s novým Geraltem začne až v druhé polovině stejného roku. Hemswortha v akci tak uvidíme až ve druhé polovině roku 2024. Je však jisté, že nám ho tvůrci už dříve budou chtít představit, aby přesvědčili kritiky, pro které Zaklínač s odchodem Cavilla definitivně ztrácí smysl.

Zdroj: Redanian Intelligence

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!