Velké problémy u Zaklínače: Třetina nového seriálu letěla do koše

Nový seriál ze světa Zaklínače se potýká s nevídanými problémy. Jak přesně se musí překopat?
Zaklínač
Zaklínač
Netflix

reklama

Prequel seriálového Zaklínače s názvem Zaklínač: Pokrevní pouto čekají razantní změny. Z prvních uzavřených projekcí si totiž tvůrci odnesli pořádnou dávku kritiky a úkol zkrátit ho z šesti na čtyři epizody a přetočit takovým způsobem, aby byl důležitější částí děje potulný bard Marigold (Joey Batey).

V případě seriálu jde přitom už o druhé dotáčky od července 2021, kdy oficiálně padla poslední klapka. Jedno kolo dotáček je u obdobných produkcí celkem běžné, druhé už je však varovným znamením.

Seriál vypráví o událostech 1 200 let před narozením Geralta z Rivie (Henry Cavill). Zabývá se zlomovou Konjunkcí sfér a taky vznikem úplně prvního Zaklínače. Geraltův současník Marigold by měl v příběhu plnit roli vypravěče – bude tvrdit, že ví, jak se tehdy vše odehrálo, ale přeruší ho neznámý elf, který se bude snažit vše uvést na pravou míru.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Trailer seriálu Zaklínač: Pokrevní pouto

Samotný prequel přitom začne u válečnice Éile (Sophia Brown), která opustí svůj klan i původní poslání ochránkyně královny, aby mohla zpívat a toulat se světem. Přidá se k ní bojovník Fjall (Laurence O’Fuarain) a taky elfka Scian (Michelle Yeoh) pátrající po ukradeném posvátném meči. Jak přesně budou jejich osudy souviset s Konjunkcí sfér však není zřejmé, protože událost nikdy podrobně nerozepsal ani autor celého světa, spisovatel Andrzej Sapkowski.

Začátek a konec Pokrevního pouta se zřejmě moc nezmění, jelikož je u těchto dílů jako režisér uveden i showrunner celého seriálu Declan de Barra (Iron Fist, Zaklínač). Zkracování a přetáčky postihly zejména celou prostřední část. Druhá epizoda je nově připsána dvojici Alex Meenehan a Aaron Stewart-Ahn, trojka pak tandemu Tania Lotia a Kiersten Van Horne.

Zaklínač: Pokrevní pouto
Autor: Netflix Zaklínač: Pokrevní pouto

Problém měl být především ve spojitosti děje a jeho napojení na Geraltovu současnost. Za zmínku pak možná stojí i to, že měla s plynulostí a smysluplností vyprávění velké problémy už druhá série hlavního Zaklínače. V té totiž měla řada diváků problém vyznat se v množství postav, jejich vzájemných vztahů a motivací. Snad tedy Pokrevní pouto po dvou sadách přetáček nedopadne stejně.

Zdroj: Collider

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama