Zemřely právě dvě z hlavních postav Hry o trůny najednou? Tyhle smrtící plameny nemohl nikdo přežít!

Čtvrtá epizoda sedmé série přinesla dlouho očekávaný souboj
Daenerys vytáhla draky
Daenerys vytáhla draky
HBO

reklama

Podobně, jako vás upozorňujeme každé pondělí, ani tentokrát nečtěte článek, pokud jste ještě neviděli nejnovější epizodu Hry o trůny. Čtvrtý díl s podtitulem Válečná kořist, je totiž jedním z nejzajímavějších dílů a přichází s hodně vyhroceným cliffhangerem. Je totiž možné, že příběh právě přišel o dvě hlavní postavy!

Je to konečně tady – dosavadní neúspěch Daenerysina tažení po Západozemí přinutil poslední Targaryenku učinit riskantní krok – poprvé plánovaně osedlala svého draka a vydala se s ním do bitvy. Ne snad, že bychom zatím neviděli, čeho jsou dračí plameny schopné, ale až nyní byl Drogon použit skutečně jako zbraň, určená k útoku, nikoliv k obraně Daenerys či jejích blízkých.

Nutno přiznat, že bitva proti Lannisterským byla jednostranná, samozřejmě až do doby, kdy Bronn začal po drakovi střílet z dračí balisty. Nechme stranou, jaká prozřetelnost přinutila vojsko Jamieho Lannistera, táhnout s sebou právě tuhle hrůzostrašnou zbraň, ale viděli jsme, že Daenerys měla nakonec docela štěstí. V poslední moment totiž Drogon zareagoval, vyslal k přijíždějícímu Jamiemu proud ohně a byl to Bronn, který mocnáře zachránil. Zachránil ho ale sražením do vody opravdu, nebo na následky Jamie a Bronn zemřou?

Musíme vzít v úvahu, že je Jamie navlečen do kompletní zbroje. Jeho zlatá ruka také něco váží. A vysvléknout se z ní pod vodou, navíc v šoku z toho, co právě viděl, nebude určitě jednoduché. Také je možné, že budou s Bronnem jednoduše zajati, což by misky vah zase pěkně vyrovnalo… Variant je mnoho, ale nemyslíme si, že by Jamie odešel ze scény tímto způsobem!

reklama

reklama