Příprava na 8. sérii Živých mrtvých: Co se stalo minule?

V předchozích dílech Živých mrtvých jste viděli...
Živí mrtví
Živí mrtví
AMC

reklama

Premiéra 8. řady Živých mrtvých se blíží stejně nezadržitelně jako hory nemrtvých – její první díl s názvem Milosrdenství vás na Prima COOL čeká již v neděli ve 23.45. Rozjíždí se jím příběh trvající celou sezonu, který se ponese ve znamení totální války Rickovy party proti Neganovi! A konflikt bude pochopitelně stát krk spoustu postav. To ale není v Živých mrtvých žádnou novinkou – připomeňte si proto, proč má Rick na Negana pifku, a s kým vším jsme se vlastně rozloučili v uplynulé řadě.

Šestnáctka epizod loňské 7. řady začala dlouho očekávaným odhalením, kterou z páteřních postav Živých mrtvých Negan popravil na konci 6. řady. V milovaném i nenáviděném cliffhangeru Negan s tváří Jeffreyho Deana Morgana (Komediant z Watchmenů a starej Winchester z Lovců duchů) totiž zabil někoho – ale jelikož byla scéna natočena z pohledu mláceného nešťastníka, nebylo jasné koho!

Živí mrtví
Autor: AMC Živí mrtví

První díl po měsících spekulací vyjevil, že oběť nebyla jedna, ale rovnou dvě – nejprve Negan ubil k smrti Abrahama, ale poté jako tečku za svým požadavkem poslušnosti i Glenna, jednoho z nejstarších veteránů Živých mrtvých. S takovým uvedením Negana bylo jasné, že na odpuštění nebude prostor a že může ústřední konflikt jenom eskalovat!

Zatímco většina Rickových nešťastníků setrvávala v zajetí (a mučení) Neganem, Carol a Morgan tomuto osudu unikli. Skrze ně začalo vykreslování dalších osad přeživších, které sehrají ve válce s Neganem roli především v 8. řadě. Hned na úvod dva uprchlíci narazili na komunitu jménem Království, kde se seznámili s místním vůdce Ezekielem. Stejně jako jiná již dříve znává osada Hilltop je i Království de facto državou Negana. Než tak bude možné vrátit úder, musí včas dojít na menší revolučičku...

Rick a spol. dojdou v zajetí skoro na zlomení své vůle a tak či onak se musejí alespoň na oko Neganovu impériu podřídit. Potají však plánují postupnou vzpouru a vyjednávají s dalšími osadami o vytvoření aliance proti Neganovi. K tomu je tu Carl, který plánuje Negana zavraždit, stejně jako jeho konkubíny – žádný z plánů samozřejmě nevyjde, ale neslavné konce atentátů obvykle slouží jako ilustrace toho, proč by si Negan zakopání šest stop pod zem rozhodně zasloužil!

Živí mrtví
Autor: AMC Živí mrtví

Teprve na konci řady dojde na ultimátní střetnutí, když Negan dorazí do Alexandrie, Rickovy současné domoviny, a ukáže se, že jedna ze stran, která Rickovu povstání vyslovila věrnost, jej zradila! Už už to skoro vypadá, že na krchov poputují naši hrdinové, když v tom skoro jako v Pánovi prstenů dorazí posily z Hilltopu a Království, které si nakonec přece jenom vybraly Rickovu stranu sporu.

Negan a jeho spojenci jsou tak donuceni se stáhnout – a lízat si rány. Tuhle bitvu Rick a jeho strana vyhrála, skutečná válka proti Neganovi tím ale teprve začíná...

Jak to celé dopadne, se tak dozvíte až v 8. řadě Živých mrtvých, která na Prima COOL startuje už v neděli ve 23.45.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!