4 nejlepší videohry ze světa Živých mrtvých

Zvládli byste na Rickově místě přežít?
Telltale's The Walking Dead
Telltale's The Walking Dead
Telltale Games

reklama

Živí mrtví pokračují na COOLu dalším premiérovým dílem již v neděli ve 23.00. Tentokrát nás čeká pátá epizoda osmé řady jménem Velké hrozivé N, od níž čekejte zejména osobní drama. Díl totiž nečekaně a kreativně rozkreslí hlavně Negana, jehož události odříznou s Gabrielem uvnitř přívěsu obklopeného zombíky. Během dlouhého spřádání plánů na přežití a/nebo sebevraždu tak přijde i čas na odhalování duší. Kdo by si však chtěl nedostatek akce nahradit, může sáhnout po jedné z několika her ze světa Živých mrtvých. I když – opravdu i tady hraje akce prim?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Živí mrtví VIII (5) - upoutávka

04) The Walking Dead: Survival Instinct

Her se zombíky existuje neskonalá kopa  a mnohé z nich, třeba Left4Dead nebo The Last of Us, velmi barvivě zachytily atmosféru blízkou i Živým mrtvým. Oficiálních her značky The Walking Dead však existuje jenom malé množství, a u většiny z nich platí typické prokletí her podle filmu/seriálů: totiž skutečnost, že výsledek není v herním médiu zas tak zábavný...

Survival Instinct platí za "nejlepší z nejhorších" her ze světa Živých mrtvých – pro běžného hráče typické zombie střílečky nejde o nijak výjimečný titul, ale pro fanoušky seriálu může platit opak a i průměrná akce dostává přidanou hodnotu. Survival Instinct totiž popisuje putování Daryla a Merla směrem k Atlantě, kde se teprve připojí do děje 1. řady seriálu.

03) The Walking Dead: Road to Survival

Něco velmi podobného by se dalo říct i o Road to Survival, rovněž hře určené spíše fanouškům nežli obecným hráčům. Road to Survival zamířil na Androidy i na iOS, jednalo se přitom o příběhově orientované mobilní RPG říznuté managovacím simem. Spíše než o opulentní akci jako v případě Survival Instinct tak šlo primárně o dějově orientovaný produkt, který si vypůjčil grafiku od studia Telltale. Ale o tom ještě níže.

Jak už to však v postapokalypse občas chodí, ani tohle vymezení neznamenalo nutně absenci utrácení nemrtváků – pár měsíců po vydání totiž vývojáři zveřejnili statistiku, podle níž hráči pokosili víc nemrtvých, než je dnes populace celé Austrálie!

02) Overkill's The Walking Dead

V tomto případě jsme učinili výjimku – střílečka od studia Overkill totiž ještě nevyšla, již nyní však vzbuzuje vysoká očekávní. Hra vychází ze světa Živých mrtvých, ale nabídne hlavně nové postavy a důraz na kooperaci více hráčů. Podívat bychom se v ní měli do Washingtonu, D.C., a to již překvapivě brzy. Na vydání pro Windows dojde již v listopadu tohoto roku a tentokrát budou váhy akce vs. dramatu zase o dost více na straně střílení. Pokud overkillácká hra totiž něco připomíná, pak je to právě stařičký Left4Dead!

Složení postav (staroch, černoch, zrzka...) dokonce i připomíná někdejší akci z dílny Valve. Na druhou stranu, nač znovu vynalézat kolo! Již brzy zjistíme, jestli Overkill's The Walking Dead platí za unikátní zážitek i v běžném herním kontextu nebo zda jde jenom o další hru pro fanoušky. V dějinách her ze světa Živých mrtvých se totiž to první podařilo jenom jednomu titulu, který jsme ověnčili prvním místem.

01) Telltale's The Walking Dead

Bezpochyby nejlepší ohlasy sesbírala adventurní série The Walking Dead z dílny čerstvě zrušeného studia Telltale. Netřeba asi dodávat, že tato hra stojí plně na straně příběhu a dramatu. Série "interaktivních filmů" inspirovaných komiksy servíruje zcela novou zápletku, kterou mohou hráči (letmo...) ovlivňovat. Telltale navazoval na někdejší tradici 2D adventur v novém stylu, v duchu seriálu navíc vydával nové epizody s odstupem, takže připomínal i televizní fungování.

Story popisuje trampoty uprchlého vězně Leeho, který během apokalypsy ochraňuje malé děvče Clementine, přičemž z logických důvodů (pramenících z povahy zombie příběhů) Clementine nakonec převezme otěže. Její příběh je navíc o to tragičtější, že bylo studio Telltale měsíc nazpět uzavřeno a sága (pár dílů před ultimativním koncem) nejspíš předčasně skončila. Ačkoliv příběh Clementine nejspíše dovypráví komiksová sága, je vskutku příhodné, že zrovna tak depresivní značka má i takto depresivní konec!

Premiérová 8. série Živých mrtvých pokračuje na Prima COOL v neděli ve 23.00.

reklama

reklama