Známe tajemství téhle dýky ze Hry o trůny! Proč je tak důležitá a na co podle ní hrdinové přijdou?

Tohle by mělo hrdinům seriálu pomoct!
Tajemství dýky ze Hry o trůny
Tajemství dýky ze Hry o trůny
HBO

reklama

Ačkoliv v tuto chvíli celý svět žije dalšími událostmi z nejnovějšího dílu seriálu Hra o trůny, možná vám stále vrtá hlavou, co přesně zamýšlí tvůrci seriálu s tajemnou dýkou z valyrijské oceli. Poprvé jsme ji viděli v první sérii, a to v rukou vrahů, kteří měli zavraždit Brana, naposledy se objevila zkraje sedmé série, kdy ji Malíček předal tomu, koho měla zavraždit. Bran ji ovšem v následujícím díle předal Arye a měl u toho ten svůj pověstný vědoucí pohled.

Dýky by samozřejmě mohla být pouze symbolem toho, že zbraň, která se měla postarat o krveprolití v rodině Starků, teď nemůže Starky ohrozit, ve skutečnosti je ale dýka klíčem k souboji s Bílými chodci. V prastaré knize si ji totiž prohlížel i Samwell a herec John Bradley-West, který hraje budoucího mistra Noční hlídky, potvrdil její důležitost. „Řekli mi, abych při prohlížení zůstal na téhle stránce trochu déle, aby bylo patrné, co je na obrázku,“ řekl Bradley-West, ačkoliv ani jemu tvůrci neprozradili, co přesně má tato scéna zmaneat.

Valyrijská dýka ze Hry o trůny
Autor: HBO Valyrijská dýka ze Hry o trůny

Podle všímavých fanoušků na Redditu už je ale jisté, že dýka defacto odhaluje způsob, jakým je zpracováváno tzv. dračí sklo a kde leží původ valyrijské oceli. Její výroba zanikla s posledními draky, protože k jejímu ukutí je potřeba dračí oheň, ovšem teď, když jsou na scéně tři noví draci, se opět nabízí možnost, výrobu rozběhnout. A dračí sklo je kruciální součástí celého úspěchu.

Podle všeho to totiž vypadá, že pod žárem dračího ohně se dračí sklo rozpouští a tvoří buďto samotnou valyrijskou ocel, anebo je jako nedílná součást do klasické ocele přidávána. Pokud by tomu tak skutečně bylo, získal Jon Snow s kývnutím Daenerys přístup nikoliv pouze k dračímu sklu, ale k celému obřímu ložisku valyrijské oceli, což by šance na přežití nadcházející bitvy s Bílými chodci bylo určitě ku prospěchu věci!

reklama

reklama