Devět nejlepších epizod Simpsonů všech dob!

Mrkli jsme na to, jaké díly utržily ceny Emmy. Zatlačte slzu a vzpomínejte s námi!
Simpsonovi v kuchyni
Simpsonovi v kuchyni

reklama

Úterní epizoda naší žluté rodinky vám od 18.30 přinese díl jménem Věčný stín Simpsonovy mysli. Čili parodii na TOHLE.

Jenže epizoda je rovněž ověnčená prestižní televizní celou Emmy, a nastal tak čas vzpomenout, jakých dalších devět dílů zaskórovalo obdobně!

1) Ve víru vášně

Simpsonovi měli vždycky rádi rychlý start – už jen takový devátý díl jejich první řady, vysílaný na 18. března 1990, totiž získal první zářez cen Emmy!

Máte-li problém s pamětí, jedná se o ten díl, v němž Homer zapomene nakoupit Marge narozeninový dárek, a tak jí věnuje (svou) bowlingovou kouli. Marge to přirozeně rozlítí, ale jen do doby, než se skoro spustí s neznámým hráčem bowlingu Jacquesem...

2) Homer a Desatero aneb Každý krade, jak dovede

Zadařilo se i rok nato ve druhé řadě. Tentokrát Homer získá ilegální připojení na kabelovou televizi.

Líza sice neví, že Homer přístup ke kanálům čoruje, brzy však pojme podezření, začne vyšilovat a řešit etiku zlodějiny.

3) Lízina svatba

Na další úspěch na Emmy si Simpsonovi museli počkat až do roku 1995 a dílu 6. řady jménem Lízina svatba.

Na seriál, jehož hrdinové za více jak 20 let nezestárli ani o den, mají Simpsonovi podezřele velký počet epizod, jež se odehrávají v budoucnosti. Právě takovým dílem byla Lízina svatba o, inu, Lízině svatbě.

Dočkali jsme se zde i takových perel jako fantastického světa roku 2010, v němž lidé namísto telefonů používají komunikačních náramků...

4) Homerova fóbie

Ob další řadu následoval díl Homerova fóbie z roku 1997. Jednalo se mimochodem o hned první díl Simpsonů, který se zabýval tematikou homosexuality.

Ach ano, je to tedy ten díl, v němž se Homer obává, že by Bart mohl být gay, a vezme ho proto na lov. V polovině se rozhodne Bartovi ukázat drsné chlápky pracující v ocelárně – a znalci už jistě vědí, jak to celé dopadlo.

5) Kam s odpadem

A Simpsonovi si připsali skóre i rok poté s dílem jménem Kam s odpadem.

V něm se Homer rozhodne stát se velitelem všech popelářů poté, co rodinka při oslavách Dne lásky nakoupí příliš mnoho bordelu a je proto popeláři ignorována. Celý díl končí na legendární struně, když se vlivem Homerovy neschopnosti musí celé město přestěhovat…

6) Cena smíchu

Porota Emmy si další cenu schovala až na finále 11. řady jménem Cena smíchu.

Tentokrát zní zápletka poněkud zvláštně – epizoda je totiž parodií na pořad Behind the Music hudební stanice VH1. Celý díl je tak biografií a jakoby dokumentárně odvyprávěnou historií života naší hlavní rodinky.

7) Homr

Uplynulo devět dílů a od Ceny smíchu se Simpsonovi opoutali znovu dílem Homr! I tentokrát je zápletka dobře známá a skoro se až vedrala mezi memy.

Homer tu totiž zjistí příčinu toho, proč je totálním ignorantem – hluboko v nose zaraženou voskovku (přesně tu, již pod prstem vždy schoval doktor Dlaha).

Po jejím vyjmutí se mu inteligence prudce zvýší, totéž se však nedá říct o kvalitě jeho života.

8) Čtyřprocentní trojka

Zatímco svět sledoval invazi do Iráku, 17. díl 14. řady jménem Čtyřprocentní trojka si připsal další sukces.

Co dočinění máme opět se vzpomínkovým dílem. Homer si vybavuje, že na počátku jejich vztahu platil za příšerného alkoholika (od té doby se tolik změnil!) a zajímá ho, proč si ho Marge nakonec vybrala jako celoživotního partnera...

9) Zdánlivě nekonečný příběh

A předposledním úspěchem Simpsonů na Emmy byl díl 17. série jménem Zdánlivě nekonečný příběh. Psal se rok 2006.

Artově laděná story vypráví o tom, jak Homer uvízne v jeskyni a Líza se rozhodne krátit všem čas vyprávěním hodně zvláštního příběhu.

Vzpomenete si jakého, a co na jeho konci odhalí Bart?

Na Emmy bylo nominováno ještě šest dalších epizod, žádná však v kategorii nejlepšího dílu svůj atak v úspěch neproměnila.

Tak co, oceňujete desatero vybraných dílů také, nebo byste cenami raději poctili jiné epizody?

(lol)

reklama

reklama