Otec Simpsonů a Futuramy slaví narozeniny!

Karikaturista a seriálový scenárista a producent Matt Groening má dnes osmapadesátiny. Co jste o něm nevěděli?
Matt Groening
Matt Groening

reklama

Matthew Abram Groening se narodil 15. února 1954 v Portlandu, stát Oregon v USA. Jeho táta se jmenoval Homer a maminka Margaret. I postavy Lisa a Maggie se jmenují po jeho příbuzných, konkrétně sestrách (má ještě bratra Marka a třetí sestru Patty).

Když už jsme u té rodiny, tak Homer se jmenuje i Mattův první syn narozený v roce 1991, o dva roky mladší syn se jmenuje Abe.

Více o seriálu Simpsonovi se dozvíte ZDE.

 

Kromě seriálů Simpsonovi a Futurama je Matt Groening také autorem komiksů Life in Hell (Život v pekle), který dosud vychází v mnoha novinách, a Akbar and Heft.

Je levák, stejně jako jeho postavy Bart Simpson, Marge Simpsonová, Ned Flanders, pan Burns a Vočko. Do videohry The Simpsons Game sám navrhl a nakreslil všechny postavy.

 

Víc o seriálu Futurama čtěte TADY.

 

Groening získal 11 televizních cen Emmy (10 za Simpsonovi a 1 za Futuramu), British Comedy Award za "mimořádný přínos v oblasti komedie" a National Cartoonist Society Reuben Award za jeho práci na Life in Hell.

 

Tak Matte, všechno nejlepší!

 

Zdroj:
wikipedia.org; simpsons.wikia.com; wikinoticia.com

 

Související články:

Simpsonovi na Prima COOL premiéroví a rozmnožení

COOL dostal parádní dort od fanoušků

Narozeninové novinky na COOLu

Překonali rekord ve sledování Simpsonů

Matt Groening má hvězdu na chodníku slávy

Simpsonovy v Íránu zakázali

Simpsonovi slaví 500. díl pokusem o rekord

 

Co byste Mattovi popřáli? Koho/co/jak by mohl v Simsonech nebo Futuramě nakreslit? 

Napište nám to do diskuse :)

Otec Simpsonů a Futuramy slaví narozeniny!

 

 

Karikaturista a seriálový scenárista a producent má dnes osmapadesátiny. Co jste o něm nevěděli?

 

Matthew Abram Groeninge narodil 15. února 1954 v Portlandu, stát Oregon v USA.

Jeho táta se jmenoval Homer a maminka Margaret. I Lisa a Maggie se jmenují po jeho příbuzných, konkrétně sestrách (má ještě bratra Marka a třetí sestru Patty).

 

Když už jsme u té rodiny, tak Homer se jmenuje i Mattův první syn narozwený v roce 1991, o dva roky mladší syn se jmenuje Abe.

 

Kromě seriálů Simpsonovi a Futurama je Matt Groening také autorem komiksů, Life in Hell (Život v pekle), který dosud vychází v mnoha novinách a Akbar and Heft.

 

Je levák, stejně jako jeho postavičky Bart Simpson, Marge Simpsonová, Ned Flanders, pan Burns a Vočko. Do video hry The Simpsons Game sám navrhl a nakreslil všechny postavy.

 

Groening získal 11 televizních cen Emmy (10 za Simpsonovi a 1 za Futuramu), British Comedy Award za "mimořádný přínos v oblasti komedie", National Cartoonist Society Reuben Award za jeho práci na Life in Hell.

reklama

reklama