Tahle šílená kapela vznikla jenom díky Simpsonovým. Podívejte se na její největší hit!

Flanders plus heavy metal!
Okilly Dokilly
Okilly Dokilly
Okilly Dokilly

reklama

Zní to jako vtip, v americkém Phoenixu je však k nalezení celé patero Nedů Flandersů. Pokud byste od nich však čekali požehnání a vlídná slova, nejspíše by vás překvapilo o to více. Jde totiž o členy metalové kapely Okilly Dokilly!

Obléct si zelený svetr, růžovou košili a nechat si narůst hutný knír v kombinaci s brýlemi, je obvykle známkou usedlejšího stylu života. Ne však v pojetí Okilly Dokilly, jejíž patero hraje něco, čemu říká "Nedal" – totiž mix heavy metalu a témat spřízněných s výrazy a hláškami Neda Flanderse.

Vše začalo jako vtip, když frontman Head Ned a bubeník Bled Ned – což budou, hádáme, pseudonymy – před lety přemýšleli nad poťouchlými názvy své plánované kapely. Slovo dalo slovo a výsledkem byl „Okilly Dokilly“. Odtud už nebylo daleko k dalšímu uvažování nad dalšími možnostmi. Postupně stále ujetější sebepropagace skrze nápadité nedovské oblečení se přímo nabízela.

Okilly Dokilly - White Wine Spritzer

Idea zafungovala skoro až příliš a Okilly Dokilly vydali v roce 2015 svá první dema. Turné, na němž zazní i jejich song jménem "Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat" či "White Wine Spritzer", pak bylo po počátku online slávy na spadnutí!

"Mysleli jsme, že v průsečíku mezi fanoušky metalu a Simpsonů bude docela málo lidí, ale zcela jsme se mýlili," řekl pro The Post frontman Head Ned. Během prvních dvou týdnů nabrali na Facebooku desítky tisíc fanoušků a loni si mohli dovolit vydat první album "Howdilly Doodilly".

Okilly Dokilly tak naštěstí činí, aniž by za to byli popotahováni právníky kanálu FOX – na druhou stranu, jejich koníček se zatím ani nedočkal oficiální podpory tvůrců Simpsonových. Head Ned mezitím dodal, že jeho formace sama nechce Simpsonovy kopírovat příliš – právě z obav z možného soudu.

Zbytek formace nyní tvoří kytarista Dead Ned, synťák Red Ned a basák Cred Ned a díky rostoucí slávě si kapela mohla dovolit věnovat se hudbě na plný čas. "Turné nám platí účty, což je více, než o čem jsme kdy snili," dodává Head Ned, "Moje snoubenka a její rodina to přijali – i když jsou spíše fanoušci country." Není se však čemu divit, kdo by totiž nechtěl mít za zetě někoho tak mírumilovného a klidného jako zrovna Neda!

Simpsonovi na COOLu běží každý podvečer!

reklama

reklama