Škoda přejde na elektřinu. Bude hybridní Kodiaq i Superb

Šéf české automobilky odhalil další plány na využití elektromotorů. Jako předvoj na trh do tří let přijde hybridní Superb a Kodiaq, následovat pak budou i čistě elektrické vozy.
Škoda Kodiaq bude postupně sílit.
Škoda Kodiaq bude postupně sílit.
Škoda Auto

reklama

Rok 2019 bude znamenat další významný milník v historii Škody. Jak pro AutoExpress potvrdil šéf značky Bernhard Maier, koncern Volkswagen se za tři roky chystá zákazníkům nabídnout hybridní verzi Kodiaqu. Ta spojí benzínový motor s elektromotorem a doplní tak již dříve oznámený hybridní Superb. Nejprve vůz zamíří do Číny, která nyní ekologická auta vydatně podporuje, a krátce poté se má objevit také u evropských dealerů.

„Budeme mít Kodiaq hybrid velmi krátce po hybridním Superbu. Bude nejprve v Číně, jelikož jde o největší trh, ale Evropa bude následovat krátce poté,“ uvedl Maier.

Se zpožděním, ale přece

Pokud jde o nové technologie, Škoda nemá velkou prioritu. Volkswagen nebo Audi jsou s hybridy a elektromobily o hodně napřed. „Nemusíme veškeré technologie dostupné v rámci koncernu okamžitě zavádět do Škody. Můžeme si dovolit počkat. Naše stávající modely zůstávají na tradičních trzích stále populární. Myslíme si ale, že rok 2019 je dobrý čas pro hybrid,“ konstatoval Maier s tím, že Škoda zkrátka nemůže dělat všechno.

Předpokládá se, že přinejmenším v hybridním Superbu se objeví kombinace motoru 1.4 TSI s výkonem kolem 150 koní a elektromotoru o výkonu přes 110 koní.

První krok k elektřině

Už příští rok se má nicméně objevit také koncept elektromobilu Škoda. Pravděpodobně v podobě dynamického SUV, možností je ale také sportovně střižený sedan. Jeho produkční verze bude opět určená nejprve pro Čínu a až později se objeví globální verze. Plně elektrická Škoda nicméně na trh dorazí až po prvních hybridních modelech, takže zatím jde o poměrně vzdálený cíl.

Elegantní kabát pro Škodu Kodiaq.

Kodiaq kupé bude mít šmrnc. Takhle má vypadat

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama