Nedělní Spartakus se postaví celé římské armádě

Co vás čeká v neděli večer od desáté? Především finále Spartaka!
Spartakus: Pomsta
Spartakus: Pomsta
archiv FTV Prima

reklama

U Vesuvu to po minulé epizodě vře! Zatímco Spartakovi muži (a ženy) jsou obklíčeni římskými vojsky, do regionu přijíždí i Lucretia a těhotná Ilithya.

Chystají se na velkou vítěznou párty s Glaberem, vedoucím zdejších Římanů, plnou napichování hlav na kůly a vraždění svých nepotřebných podpůrců.

Spartakus má však jiné plány...

V posledním díle 2. řady Spartaka jménem Pomsta se dočkáme tradičně krvavého finiše. Veškeré dějové linky se spojí v megalomanská jatka a padnou i některé staré postavy!

Spartakus: Pomsta  - Ilithya 960

Pohleďte na reky a rekyně druhé řady Spartaka

Jak to dopadne se zrádným Ashurem? Zvítězí nakonec Glaber? Co Lucretia, kterou Glaber v minulém díle "prodal"? Těšit se můžete na zodpovězení vašich otázek takovou formou, jakou jste si u Spartaka zamilovali...

Nejsympatičtější přitom je, že Spartakus vyřeší bitvu o Vesuvius vlastně akurátně dle historie. Připomeňme mírně spoileroidně, o co v ní v dějinách šlo.

Gladiators

Spartakus a ti další: 4 nejslavnější gladiátoři!


Historický Spartakus zde nad římskými vojsky zvítězil geniálním útokem zboku. Nebylo to však bez ztrát na životech na jeho straně...

Ví se také, že Římanům velel jistý Gaius Claudius Glaber – o tom se však po prohrané bitvě dále v historii nedočteme. Zhynul, či prostě upadl v nemilost?

Byla to první velká bitva "Gladiátorské války". Na jejím konci se sice Spartakovi nohsledi dočkali porážky – více méně díky římskému veliteli Crassovi, tomu však triumf vyžral Gnaeus Pompeius Magnus (můžete znát ze seriálu Řím, také nedopadl nejlépe). Spartakovo povstání však inspirovalo otroky a jejich zastánce i tisíce let poté...

S koncem 2. řady se seriál Spartakus blíží svému definitivnímu, tragickému finále. Než k tomu nastane, do sytosti si dopřejte jeho největší triumf. Na COOLu, v neděli od 22:05!

Ali Hammoud v celé své kráse

To je on: Nejkrásnější muž světa je v Česku! Líbí?


reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama