Spartakus v neděli načne bitvu o Vesuv!

Římané se blíží a uprchlým otrokům dochází čas! Bitva se rozbouří v neděli ve 22:05 na Prima COOL!
Liam McIntyre v seriálu Spartakus: Pomsta
Liam McIntyre v seriálu Spartakus: Pomsta
archiv FTV Prima

reklama

Již od svého prvopočátku se seriál Spartakus (na odkaze si můžete doplnit díly, které vám unikly) krom všech těch krvavých orgií zabýval tragickou story o potlačené vzpouře – každý, kdo neprospal hodiny dějepisu ani legendární filmy, totiž ví, jak Spartakovo povstání dopadne...

Právě cesta k finiši je však (ruku v ruce s těmi orgiemi) to, co nás baví. Náš nedělní díl jménem Monstra, předposlední díl druhé řady s podtitulem Pomsta, však k depresivnímu finiši vydatně poskočí.

Prim v něm hrají intriky i boj. V prvé řadě je tu Ilithyia, kterou Spartakus propustil ze zajetí a která se vrátila zpátky k legátovi Glaberovi. Namísto vřelých slov a starých dobrých římských orgií ji však čeká zjištění, že Glaber v její nepřítomnosti našel útěchu v náručí Seppie.

A to si Ilithyia nenechá líbit. Spolu s Lucretií se tak vydá na kutí piklí, které skončí v potoku krve (a nezbytnému koitu v onom potoku...).

Spartakus: Pomsta  - Ilithya 960

Pohleďte na reky a rekyně druhé řady Spartaka


Na druhé straně je zde pak Spartakovo rebelské ležení, jehož tajná lokace na hoře Vesuv se postupně dostává k římským Glaberovým jednotkám. Je čas připravit se na poslední bitvu!
Problém je, že z Vesuvu není cesty úniku. Celá hora je obležena a mezi otroky a svobodou stojí římská armáda v čele s Glaberem...
Spartakus: Pomsta - Monstra
Autor: archiv FTV Prima Spartakus: Pomsta - Monstra

Zabrouzdejme na okamžik do historie – pomůže nám pochopit, jak megalomanské jsou poslední dva díly druhé řady. Pokud snad netušíte, jak to celé dopadne, berte následující dva odstavce jako SPOILER...

Inu, věc se má tak, že i podle historických análů byl skutečný Glaber skutečně pověřen likvidací Spartakova povstání, a skutečně ho oblehl nahoře na hoře Vesuv.

Z pramenů však víme, že Spartakus a rebelové bitvu přežili a Římany fikanou taktikou porazili (však taky existuje ještě třetí řada seriálu). Proti všem očekáváním!

A co víc, o Glaberovi po bitvě neexistují žádná další dochovaná svědectví. Buď v bitvě zahynul... nebo prostě upadl v nemilost.
Tak či onak bude zajímavé zjistit, jak si s tím vším poradili scénáristé. Sledujte na vlastní bulvy v neděli od 22:05 na COOLu!

(lol)

Gladiators

Spartakus a ti další: 4 nejslavnější gladiátoři!

Spartakus: Pomsta

Horko v aréně: čím bojovali skuteční gladiátoři

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama